SON DAKİKA

Haber > Ekrem İmamoğlu: ''Buradan RTÜK'e ve Yıldırım'a sesleniyorum...''

Ekrem İmamoğlu: ''Buradan RTÜK'e ve Yıldırım'a sesleniyorum...''

14 Haziran 2019 Cuma - 11:59

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Pazar günü gerçekleştirilecek ortak TV yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin faydalı kurumlara aktarılması teklifinde bulundu.

Bahçelievler'deki bir programı sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak. Buradan RTÜK'e ve rakibim Yıldırım'a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV'lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım.

"SAYIN YILDIRIM'IN DA OLUMLU KARŞILAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Bu seslenişi Sayın Yıldırım'ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK'ün yetkisi dahilinde ise, ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım'ın da buna, 'Evet' diyeceğini tahmin ediyorum" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Kara
1 ay önce
Ya bırak sen o işi Yıldırım senden daha yapar o işi.. Çok gösteriş yapıyorsun.. Ayrıca çok da yalan konuşuyorsun.. Bırak rıv rıv rıv işlerini
eda
1 ay önce
Tv reklam gelirleri başkalarının parası.Sizin duyduğumuz kadarıyla yüklü bir servetiniz var.Başkalrının paraları üzerinden hayır yapacağınıza kendi servetinizden bağışlayın görelim.Milyonlarca lira servetiniz var ama siz bağış toplamadınız mı.Murat Boz bile 100bin lira bağışlamadımı.Tamam siz buyrun tüm bağışı Mehmetçik vakfına Bağışlayın.Buyurun.Öyle başkasının parasına göz dikmeyin.sizi görelim

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap