SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Dünyaca ünlü platform bu anketi paylaştı! Cumhur İttifakı...

Dünyaca ünlü platform bu anketi paylaştı! Cumhur İttifakı...

02 Temmuz 2021 Cuma - 12:08

Dünya üzerindeki birçok ülkede yapılan anketleri derleyerek yayımlayan Europe Elects, Avrasya Araştırma'nın son anketini paylaştı.

Uluslararası yayımlanan tüm anketleri bünyesinde toplayarak takipçileri ile paylaşan Europe Elects, Türkiye’de Avrasya Araştırma’nın yaptığı son anket sonuçlarını paylaştı. Ankette AK Parti ve MHP’deki erime dikkat çekti.

Anket sonuçlarına göre AK Parti yüzde 29,5MHP ise yüzde 8,3 oy alıyor. Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı ise yüzde 37,8 oldu.

Millet İttifakı’nın oy oranlarındaki yükselme gözlemlenirken, CHP yüzde 26,9İYİ Parti ise yüzde 14,7 oy aldı.

 

 

Yapılan araştıma sonucuna göre partilerin oy oranları şöyle:

 

AKP: %29,5

 

CHP: %26,9

İYİ Parti: %14,7

HDP: %11

MHP: %8,3

DEVA: %4,1

Gelecek Partisi: %1,5

Saadet Partisi: % 1,2

Memleket Partisi: %0,9

Demokrat Parti: %0,7

TİP: %0,6

Beğendim
266
Sevdim
463
Beğenmedim
3
Üzgün
31
İnanılmaz
61

Yorumlar


550

Doğru söz
6 ay önce
Anlat bunları Sedat. Anlat ki millet uyansın. Cahil kalmasınlar. Cahil doğmak suç veya günah değil ama cahil gitmek günahtır , herhalde... Günahsız gidelim!
SERDAR
6 ay önce
Bu mavi elma felsefesi...yani şu..ortaya kocaman büyük bir yalan at ve bu yalanı sürekli tekrarla doğrusu net olarak ortya konsada yalanı tekrarlamaya devam et toplumun bu yalanı sahiplenmesini sağla ve sonra bu yalan değilmiş gibi başka bir yalanı piyasaya sür..yani aynen sizin yaptığınız gibi Türkye ve hükümet karşıtı bir neidiü belirsiz kurumun para ile yapılmış saçma anketini sürekli yayınla %45-50 oy oranı olan cumhur ittifakının oylarını sürekli %30 seviyesinde göster ve bunu sürekli gündemde tut.az alçak değilsiniz
hasan
6 ay önce
iki kirmizi bir sari isi goturuyorlar ne guzel herseyi yikicaklar yapilan yatirimlari durdurup para odemiyecekler oylar yukselicek ancak guzel ulkemde olur boyle isler ha gayret
kaynak
6 ay önce
Kaynaga iyi bakin lütfen
ALİ
6 ay önce
demek halan doğru söz gibi cahalet insan var adamın işi gücü islamla uğraşmak seviyesiz insan
SERDAR
6 ay önce
Ha gayret chp yi ak partinin önüne geçireceksiniz ha gayret sizmi bu sokakları farklı görüyorsunuz yoksa bizmi..ne yaparsanız yapın boş başaramayacaksınız..Sizi gidi sçzcünün çamuiyetin yerel taşeronları sizi..siz karadenizin ismini karadenizin sözcüsü olarak değiştirin bence ayıp yahu ayıp insan yalan yazarken bile utanır da nerdeee sizde o yüz...bırakın şı sözcünün ve çamuriyetin kuyruğu olmayı artık..çok ayıp oluyor..
ALİ
6 ay önce
biraz daha az kalmış yalançının çok söylenecek söz var pkk ve hdp le iç içe olan parti nasıl olurda yüksek oy çıkar sizde inandınız
Hüseyin
7 ay önce
Bu anketi yapanlar bizim mahalleyede gelsin sorsun bakırköy de Kadıköy'de gazimahallesinde anket yapmasın ha imamoğlunun tirbişon a ödediği ve 11 büyükşehir belediye başkanlarına yedirdiği kişibaşı 6.680 TL. Sını da nasıl değerlendirdiğini acaba ankette sordumu .birde lütfen madem anket yaptınız heykel yapmmakmı millete faydalı yoksa yol havalanı hastane köprü kanalmı millete faydalı onunda sorun sormuyorsanınız o anketçilerde bölücü hayin
mehmet
6 ay önce
La Husoo ne dedin sen simdik...
Mehmet Kara Kaptan
7 ay önce
2023 Seçimlerini Cumhur İttifakı kazanacak.. Algı oluşturmaya çalışan araştırma şirketleri ve onların avantasıyla/ kemiğiyle geçinmeye alışan gazete müsveddeleri bir kez daha havasını alacak..
Hüseyin
7 ay önce
Erdoğan gitsinde ülke ne olursa olsun düşünen fanatikler yirmi yıldır Türkiye'de ki kalkınmayı dünya gıpta ile izliyor artık Türkiye'yi sömüremiyoruz diye içerden ve dışardan hayin arıyorlar .putlarla heykellerle huzur gelseydi haşa Rabbilalemin Peygamber efendimiz Resulullah o göndermezdi.Evet tarihe bakın ecdadımız medrese hanlar hamamlar ibadethaneler camiler köprüler yapmış asırlardır ayakta birtane heykel yapmamış
Ahmet
5 ay önce
Hüso sen iyi bir aktrolsun boşuna yırtınma bu saltanat bitecek. Sizde söylediklerinize pişman olacaksınız.
A.YILDIZ
7 ay önce
Yani bu durumda Abbas Yolcu. Seçimleri Dörtgözle bekliyoruz.
Doğru söz
7 ay önce
Allah'ım Memleketi önce cehaletten ve AKP den kurtar! Sonra da cemaat, tarikat, aşiret, mafya ve her türlü yapılanmadan... Bir de tüm yolsuzluk yapanları kahret yaRabbim. Kim olursa olsu. Bir de insanlara akıl ve kişilik ver, herkes kendi olsun, kimse kölelikten yalakaliktan menfaat beklemesin. Adaletten beklesin.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap