SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Devlet Bahçeli, Üniversite sınavları kaldırılsın

Devlet Bahçeli, Üniversite sınavları kaldırılsın

29 Haziran 2021 Salı - 10:55

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

'Üniversite sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı. Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır. Türkiye sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek üniversite zenginliğine sahiptir. Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir.

''MHP'NİN, TÜRK GENÇLİĞİNİN SINAV MARATONLARINDA ERİYİP GİTMESİNE VİCDANI RAZI OLMAMIŞTIR''

Her önüne gelen Z kuşağından bahsediyor ancak sınav kuyusundan nasıl çıkılacağı konuşulmuyor. MHP'nin Türk gençliğinin sınav maratonlarında eriyip gitmesine vicdanı razı olmamıştır. Ortaöğretim başarısını ve ortaöğretim sonunda olgunlaşma sınavını esas alan, fırsat eşitliği gözeten üniversiteye geçiş sistemi uygulanmalıdır.

''GELİN BU ÜNİVERSİTE SINAVLARINI KALDIRALIM''

Siyasi muhataplarımıza çağrımızdır, gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım. İlköğretim ve ortaöğretim kademelerindeki yönlendirme çerçevesinde istedikleri bölümlerde yükseköğretime kavuşmalarını sağlayacak platformlar oluşturulmasını hedefliyoruz.

KATARLILARA SINAVSIZ TIP İDDİASI

YKS'den bir gün önce kurgulanan algı operasyonu ile yalan haber servis edilmiştir. İddiaya göre Katarlı gençler Türkiye'de sınavsız tıp okuyabilecekti. Bunun doğruluğun yanlışlığını analiz etmeden devreye giren Kılıçdaroğlu fitne tezgahını açtı.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: YKS'YE GİRENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ

YKS'ye bir gün kala gençlerimizi kışkırtmaya asparagas haberi yaymaya çalışan Kılıçdaroğlu kendini de rezil etti. Kılıçdaroğlu Türk gençliğinden YKS'ye giren kardeşlerimizden özür dilemek mecburiyetindedir.'
 

''MERTÇE BİZE DERDİNİ SÖYLE''

Kılıçdaroğlu, bize 'Süleyman Şah Türbesi'nden kaçanları alkışladın' diyor. Sen bizim ne söylediğimizi bilsen ne yazar bilmesen ne yazar. Kendisini her kim tutsak almışsa korkmasın bize itiraf etsin telgraf çeksin yardımsa yardım edelim yeter ki maruz kaldığı girdaptan çıkabilsin. Fidye istiyorlarsa karşılayalım. Yazık oluyor kendisine. Atarı gideri bırak Sayın Kılıçdaroğlu mertçe bize derdini söyle.'

 

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Halil
2 ay önce
isabet buyurmuş hazret, zaten kestirmeden yatay geçişlerin olduğu bir ülkede son 18 yılda üniversite eğitiminin anlamsızlaştırılmaya çalışılmasının sebebi ne ola ki!!!!
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
PEDOFİLİ SUÇLULARI İDAM EDİLSİN....-ULTRASLAN TARAFTAR GRUBU...
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
#İDAMCEZASISÖZÜNÜTUTUN! #ELMALIDAVASI! TÜRKİYE'NİN EN ÇOK GÖNÜL VERENİ OLAN TARAFTAR GRUBU OLARAK TALEBİMİZ BUDUR !
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
ADALETTEKİ ÇÜRÜK ELMA HAKİM,SAVCILARI UYARIYORUZ ! ANTALYADAKİ KÜÇÜK ÇOCUKLARI İSTİSMAR EDEN PİÇLERİ NASIL OLUYORDA SALIYORSUNUZ ! AKILLI OLUN SABRIMIZI TAŞIRMAYIN! STADLARDA SAHAYA SU ŞİŞESİ ATANI TUTUKLAYIP; SAPIKLARI,TERÖRİSTLERİ SERBEST BIRAKAN SÖZDE YARGI MENSUPLARI SABRIMIZI TAŞIRMAYIN !#ELMALIDAVASI!
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
KATİLLERE,TERÖRİSTLERE VE TECAVÜZCÜ PİÇLERE İDAM İSTİYORUZ ! #ELMALIDAVASI!
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
ELMALI DAVASININ SÖZDE YARGI MENSUPLARININ RÜŞVET AĞI ARAŞTIRILSIN. RÜŞVETTEN KUŞKULANIYORUZ...
?
2 ay önce
üniversiteye giriş sınavsız olmalı aynı liselerdeki gibi başarı yakalanmalı ??????? üniversitelerdeki düzeyde aynı liselerdeki gibi olsun....?????? örneğin tıp fakültesinde sınava ne gerek varki ????????? hukuk fakültesinde sınava ne gerek var??????? ah bizim millet ahh ???????

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap