SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Destici: ''Gerekirse Çin'e savaş açarız''

Destici: ''Gerekirse Çin'e savaş açarız''

25 Şubat 2021 Perşembe - 14:44

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Doğu Türkistan politikaları nedeniyle eleştirdiği Çin'e sert çıktı: "Gerekirse savaş açarız. Bizim dünyada korkacağımız hiçbir ülke yok ama savaştan önce yapacağın işler var."

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, FOX TV'de ekrana gelen ve İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. Destici, Doğu Türkistan'da politikası nedeniyle eleştirdiği Çin'e savaş tehdidinde bulundu.

 Destici şöyle konuştu: 

"Doğu Türkistanlı evlatlarımız beni ziyaret etti geçen hafta. Öyle enteresan şeyler var ki. Bunu da anlamak mümkün değil. Çin, bir çocuğumuza izin veriyor Türkiye'ye gelsin diye. Çocuk Türkiye'ye gelip eğitim görüyor. Burada kalıyor. Sonra burada okudu diye oradaki anasını babasını kardeşini toplama kampına götürüyor. Ve akıbetleri belli değil. Üstelik bunların bir kısmı Türkiye vatandaşı olmuş insanlar. Biz bu konuda çok gür bir şekilde sesimizi çıkartıyoruz. TBMM'de de kamuoyu önünde de... Ben hatta çok ilerisini söylüyorum; bazıları diyor ki 'Çin'e savaş mı açacak?' Gerekirse açarsın! Bizim dünyada korkacağımız hiçbir ülke yok ama savaştan önce yapacağın işler var. Diyalog var. Bakın biz Ermenistan'a ne diyoruz şu anda? Diyoruz ki; 'sen Azerbaycan ile ilişkilerini düzeltmeden, işgali sonlandırmadan ben sana sınırlarımı açmam.' Çin için de bunları yapabiliriz. Bizim Çin ile 25 milyar dolarlık dış ticaretimiz var. Bunun 23 milyar dolarını biz alıyoruz, sadece 2 milyarını satıyoruz. Yani bizim dış ticaret açığımızın yüzde 40'ı da Çin ile olan ticaretimizden kaynaklanıyor." 

Beğendim
0
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Osman
1 ay önce
Bağarsaktan konuşmak moda
Lazz
1 ay önce
Tutmayin kücük enişteyi birakin .
Doğru söz
1 ay önce
Allah'ım beyinsizliğin bu kadarı nasıl olur!
Doğru söz
1 ay önce
Allah'ım niye bu kadar deli olanlar da siyasetçi oluyor? Yoksabunlar madem keşfettikleri için mi böyle konuşuyorlar? Milletimizde bu kadar çok maden var mı? Aziz Nesinin dediği kadar. Bu bilişim çağında. Okumak öğrenmek günah değil ey zırcahiller... Lütfen, lütfen, lütfen okuyun, düşünün, yorumlayın, ...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap