SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, CHP'ye isyan etti! Olacak iş değil

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, CHP'ye isyan etti! Olacak iş değil

21 Eylül 2021 Salı - 12:34

Kemal Kılıçdaroğlu'nun dış politika başdanışmanı Ünal Çeviköz'ün, Mavi Vatan kavramına yönelik tepki CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal'dan sert tepki geldi.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz'ün, Mavi Vatan kavramına yönelik skandal sözlerine tepki gösterdi.

ASLI BAYKAL'DAN ÜNAL ÇEVİKÖZE SERT CEVAP

Son günlerde yeni parti kuracağı söylenen Aslı Baykal, "Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız" diyen Ünal Çeviköz'e cevap verdi.

DÜŞMANLIK GİBİ SUNMAK OLACAK İŞ DEĞİL

Aslı Baykal, sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mavi Vatan emperyalizm değil, hakkına, hukukuna Akdeniz'de sahip çıkmak. 'Buralar da vatandır' demek. Yunanistan'ın bu kadar saldırgan olduğu, hukukumuza el attığı bir ortamda Mavi Vatan söylemini düşmanlık yaratıcı, saldırganlık gibi sunmak ana muhalefet için olacak iş değil.” ifadelerini kullandı.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

msg
25 gün önce
atatürkün en büyük düşmanları atatürkçülerdir.atatürkçülük kisvesi altında atatürke en büyük düşmanlğı yapıyorlar. örnek mi mavi vatan konusunda yunan tezlerini savunan CHp
kaplan
26 gün önce
Atatürkten sonra chp tamamen emperyalistlerin maşası olmuştur.Bugün kemal ve yandaşlarıyla zirveye oturmuştur.
Yusuf
26 gün önce
Aslı hanım şaşırma İzmir’in işgalinde İstanbul’un işgalinde düşman askerlerini alkışlayıp kızlarıyle çiçek gönderen zihniyetin artıklarıdır bu günkü CHP nin başındakiler

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap