SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Davutoğlu: Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek

Davutoğlu: Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek

18 Ocak 2021 Pazartesi - 13:29

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında bir iddiada bulunarak, "Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek. Sayın Erdoğan bir yol ayrımında.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Karar TV’de açıklamalarda bulundu. Ahmet Davutoğlu, “Sayın Erdoğan’ı buradan uyarıyorum, aklı başında herkesi uyarıyorum. Bundan sonraki ilk aşamada Erdoğan da tasfiye edilecek ve muhafazakarların bir daha başı dik dolaşamayacakları tarzda otoriter rejim kurulacak Sayın Erdoğan’a benzer bir darbe teşebbüsü olsa yarın yanındaki herkes terk eder, ben orada olacağım, arkadaşlarım da orada olacak. 15 Temmuz’da Selçuk Özdağ Başbakanlık’taki Çankaya’daydı. Ama bugün yanında görünenlerin çoğu ertesi gün kuracakları dikta rejiminin hayalini kuracaklar. Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum. ” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun açıklamaları satırbaşları ise şöyle;

ÇOK ZOR

"Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek. Sayın Erdoğan bir yol ayrımında. Cumhur İttifakı’yla seçim kazanması çok zor. Reformlar diyor. ‘Sakın reformlardan bahsetme, sen bizim eserimizsin’ diyor. Erdoğan’a uyarı niteliği taşıması burada. Türkiye’de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir.

PARTİ ENGELLENİYOR

Erdoğan’ın ilkesel bir siyaset anlayışı yok. Konjonktürel olarak hareket ediyor. Gelecek Partisi’nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor.

YANINDAKİLER TERK EDER

Sayın Erdoğan’a benzer bir darbe teşebbüsü olsa yarın yanındaki herkes terk eder, ben orada olacağım, arkadaşlarım da orada olacak. 15 Temmuz’da Selçuk Özdağ Başbakanlık’taki Çankaya’daydı. Ama bugün yanında görünenlerin çoğu ertesi gün kuracakları dikta rejiminin hayalini kuracaklar. Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum.

NEDEN AKŞANER'E EVE DÖN ÇAĞRISI YAPIYOR?

Bahçeli Sayın Akşener’e ikide bir de ‘Evine dön’ diyor. Evine dönse sayın Erdoğan’a karşı eli güçlü olacak. Sayın Erdoğan da yaptığı temaslarla, ‘Ben alternatif oluşturabilirim’ diye Bahçeli’ye mesaj veriyor. Yarın seçim geldiğinde halk fakirleşme için kimi suçlayacak? Bahçeli, ‘Ben değilim’ diyecek. Bir adam her gün ‘Cumhur İttifakı devam edecek’ diyorsa önce kendini inandırmaya çalışıyordur."

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

yakun
1 ay önce
Davutoğlu: "Bundan sonraki ilk aşamada Erdoğan da tasfiye edilecek" bu dediğin çıkarsa müjde istersin.
kaplan
1 ay önce
Arkasındaki milletide mi tasfiye edeceksin yoksa.Kemal gibi konuşuyorsun.Sözde cumhurbaşkanı.Oy veren milyonları unutuyorsunuz.Aklınızımı kaçırdınız yoksa.
kayhan
1 ay önce
bizde seni uyariyoruz akili ol sayin ahmet davutoglu fazla konusuyorsun....sen hayin bir adamsin arti babacan abdullah gül mercek atindasiniz aklinizi alicaz....
Özkar
1 ay önce
Sana bise dersim ama kalsin beraberken hersey cok iyi idi simdi ne oldu.demek siz ayin soyun ...sunuz.ülkeye kim zarar veriyorsa allah onu bildigi gibi yapsin herkes icin gecerli
Hüseyin
1 ay önce
Sen kim oluyorsunda Sayın Erdoğana akıl vermeye kalkıyor onu küçümsüyorsun. ERDOĞAN Olmasaydı sidikli don ile dolaşırdın. Önce dürüst ol şeref yoksunu ,demekki seni hep başbakan yapsaydı iyi olacaktı ülkeyi parsel parsel örgütünüze çıkarcı vakıflarınıza hizmet verecektiniz. Önce bir boy aynasına bakda öğle konuş önce neydim ne oldum şimdi nereye gidiyorum de .İnsanda haysiyet onur birde dik duruş olacak. Senin gibi Ali gibi fırıldak olmayacaksın.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap