SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Davutoğlu: Görevimiz bakanı değil Türk Lirası'nı korumak

Davutoğlu: Görevimiz bakanı değil Türk Lirası'nı korumak

09 Ağustos 2020 Pazar - 18:04

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, piyasadaki hareketliliğe ilişkin ''Bizim görevimiz bir bakanı korumak değil, sizin ve bizim göreviniz Türk lirasını korumak'' dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Alanya ilçe 1'inci Olağan Kongresi'ne katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

"Ben Başbakanlığı devrettiğimde dolar 2.85'ti"

Alanya'ya gelirken Toros Dağları'ndan Akdeniz'e indiklerini söyleyen Davutoğlu, "Maalesef Türk lirası da düşmekte olduğu zirvelerden bir kademe daha aşağıya düştü. Ben Mayıs 2016'da Başbakanlığı devrettiği zaman dolar 2.85'ti. Şimdi 7.30'da tutmaya çalışıyorlar. 4 yılda Türk lirası yüzde 155 değer kaybetti. Seçilmiş son Başbakanı yerinden etmek için ayak oyunları çevirenlerin bu yüzde 155'lik değer kaybı nereden geldi diye hesap vermesi lazım" dedi.

"Millete karşı ihanet içindeler"

Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne ilişkin Davutoğlu, "Bize takdim ederken dediler ki 'Türk ekonomisi uçacak, etkin kararlar alacağız, Merkez Bankası kontrolümüze geçecek.' Ne oldu? 2018'ten bu yana 2 yılda Türk parası yüzde 60 değer kaybetti. Allah aşkına, Türk lirasına dünya piyasasının aksine bu değeri kaybettirenlerin Türkiye'ye yeniden itibar kazandırmaları mümkün mü? Türk lirasını bugün bu seviyeye düşürenler milli ekonomiden bahsedemezler, millete karşı bir ihanet içindedirler. Önce onlar hesap versin" diye konuştu. 

"Görevimiz Türk Lirası'nı korumak"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için sosyal medyada başlatılan destek kampanyasını hatırlatan Ahmet Davutoğlu, "Neymiş, emperyalistlere karşı Hazine ve Maliye Bakanı'nı koruyacakmışız. Bizim görevimiz bir bakanı korumak değil, sizin ve bizim göreviniz Türk lirasını korumak" diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

gülali
1 ay önce
Sayın DAVUTOĞLU..İlim adamı ve değerli bir insan...Türk lirasını Bakana bağlamak ekonomik ve iktisat ilminde doğru mudur? 1950 den 2020 yılına kadar bütün hükümetlerin döneminde kur farkları değişine bakmak gerekir.Kurun en az değiştiği 2002 ile 2020 yılları arasındadır. Ayrıca içerde ve dışarda büyük çalışmalar oluyor. Kurun yükselmesi, Amerika'nin ekonomiler üzerinde aldığı kararlarla ilgisi yokmudur.? Hazine ve Maliye Bakanımız emin,güvenilir,asil ve asaletli bir anadolu insanıdır. Ona teceit oklarını atanlar 1970,1980,1990 ve 2000 yılların
Kadir08
1 ay önce
Bizim görevinizde Türkiye’yi ve ak partiyi korumak
K.Aramer
1 ay önce
Bir güç var ve Türkiye siyasetine hakim olabileceğini zanneden bir kara el.Bu elin içimizdekileri pofpoflayarak bir oluşum bir siyasi karakter boşluğu yaratmak istiyor.Fetö halen türkiye ayağında kendini bir halt zannederek işe yaramaz ne kadar başı boşlar varsa onun üzerinden siyasi kimlik oluşturmaya çalışıyor.Bu adam ömrü emir alarak geçmiş ve o kimliğini nasıl otorite ederek kullanabilecek çok merak ediyorum.
kaplan
1 ay önce
Ahan dedida bişe.Kendini hint kumaşı zanneden zavallı maşa.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap