SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na SSK eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na SSK eleştirisi

27 Ocak 2021 Çarşamba - 13:12

Kılıçdaroğlu'nun SSK'nın başında olduğu dönemde, hastaların hastanelerde rehin alındığını söyleyen Erdoğan, "Z kuşağı bunları bilmiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti'nin TBMM'deki grup toplantısına katıldı.

Gündemi değerlendiren Erdoğan, gelecek seçimlere işaret ederek, AK Parti'nin  sandıktan alın akıyla çıkması için çok çalışmak gerektiğini söyledi.

"Z KUŞAĞI HATIRLAMAZ"

Eski Türkiye manzaralarını genç kuşağın hatırlamadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK'nın başında olduğu dönemi örnek verdi.

Erdoğan, eski Türkiye manzaralarının Z kuşağına da hatırlatılması gerektiğini söyledi.

O dönemlerde hastanelerde vefat edenlerin rehin kaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir tarafta ömründe devletle ilişkisi bir dönem devlet memurluğu yapmaktan ibaret olan bir zatın elindeki kağıtlardaki bilgilerle sergilediği hezeyanlar var. SSK'nın başında bulunmadı mı? Hastanelerde rehin alınan ölülerimiz vardı. Bay Kemal'in dönemi. Z kuşağı bunları bilmiyor. Bunları hatırlatmamız lazım. Ekranları başında bizi izleyen milletime özellikle sesleniyorum.

"GENÇLERİMİZE HATIRLATMALIYIZ"

Bunları gençlerimize hatırlatmamız gerekiyor. Bay Kemal SSK'nın başında olduğu dönemlerde ölülerimiz bile rehin alınıyordu. Şu anda Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi benim oturduğum semte yakın bir yerdeydi. Okmeydanı SSK Hastanesi'ydi. Bay Kemal SSK'nın başındaydı. Şimdi bizler bir Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hastanesi ile bunlara ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok." dedi.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yener
1 ay önce
Şunu anlamakta zorlanıyorum; Kılıçdaroğlu o dönemin bürokratı. Nasıl oluyor da bir bürokrat (siyasilere rağmen) SSK'yı batırabiliyor? Nasıl oluyor da bu ülkeyi yöneten ve her şeyi kendinin yaptığını söyleyen kişi bu konuda bir bürokratı hala suçlayabiliyor? Ve de nasıl oluyor da kendisinin inandığı bir yalana memleketin de inanabileceğini zannedip, üstelik Z kuşağının bu yalana inanabileceğini düşünebiliyor? Üzülmemek elde değil...
Murat
1 ay önce
Kilicdaroglu yönetince yine sağ bir parti iktidardaydi, Kilicdaroglu bir memur idi. Şimdiye bakarsak şayet SSK tümüyle batmış durumda ve taşınmaz malları bile satıldı SSK 'nın. Onu bunu bırakta z kuşağı bu İnternet çağında Avrupa da ve modernlensmis dünyanın gerçeklerini de görüyor sizin halkı perişan ettiğiniz yönetimi de görüyoruz kuşağından sizlere oy moy yok. Tüm ülkeyi bir kuru soğana muhtaç ettiniz ya, "yoksulluk intiharları" diye bir kavram yarattınız. Kısacası batirdiniz herseyi.
1 ay önce
Z kuşağı sizin dönemin madurlsri ne anlatırsan anlat size ekmek cikmaz
Ofli
1 ay önce
Kemal Kılıçtaroğlu ssk müdürü iken 25 yıl ı dolduran emekli olabiliyordu tam 10 yıl benim emekli maaş ımı ötelerkende ssk batıyor 5 daş a var halka yok benim 208 bin tl mi verin .
SEREF
1 ay önce
Kiliçdaroglu SSK'yi batirdi (sayet batirdiysa) sende Tùrkiye'yi batirdin.
Calik.
1 ay önce
Istedigin kadar çamur at Z kusagi enayi degil ekonomik, siyasal ve sosyal durumu çok iyi takip ediyor ve degerlendiriyor. Z kusaginin deyimiyle sana oy moy yok .NOKTA.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap