SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan kendine zam yaptı! İşte 2022’de alacağı maaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendine zam yaptı! İşte 2022’de alacağı maaş

19 Ekim 2021 Salı - 13:10

2022 bütçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki yıl alacağı maaş miktarı belli oldu. Erdoğan’ın kendisine yaptığı zam oranı da ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevi için 2022 yılında alacağı maaş ortaya çıktı. 2021 yılında 88 bin TL alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın kendisine yüzde 14 zam yaptığı gözlemlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan bütçe teklifindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaş detayını paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın 2022 yılında alacağı maaşı  ortaya koymuş oldu.  Özel paylaşımında “TBMM'ye sunulan bütçe teklifine göre Tayyip Erdoğan kendi maaşını yüzde 14,4 oranında rekor zamla 100.000 TL'nin üzerine çıkardı.” Diye yazdı

“ERDOĞAN KENDİNE BONKÖR İŞÇİYE MEMURA CİMRİ”

Alacağı aylık zammın 4,5 asgari ücret tutarında olduğunu yazan Özgür Özel “Bu tek adam memura işçiye emekliye cimri, kendine bonkör! Saraya şatafat vatandaşa sefalet düşüyor!" ifadelerini de kullandı.
 

Cumhurbaşkanlığı maaşı 2021 yılında 88 bin TL iken Özel’in paylaşımına göre bütçe teklifi TBMM’de kabul edilirse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı yeni yılda 100 bin TL olarak belirlenecek. Böylelikle Erdoğan’ın 2022 bütçe teklifine göre maaşına yüzde 14 zam yaptığı anlaşıldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Hüseyin
1 ay önce
Anladık da Sayın Cumhurbaşkanımız Devlet yönetiyor o maaşı alıyor. millet vekillerinin malı harcirahları niye açıklanmıyor adam zevkine dağ bayır geziyor tatil yapıyor üstüne mesai harcirah alıyor. Tamam Türkiye Cumhuriyeti Devleti nın A Milli Futbol Takımının hocası ne kadar maaş alıyor senede kaç maç yapıyor. Karşılaştır alım ondan sonra yorum yapalım
Fırtına
1 ay önce
Milletvekili ve Cumhurbaşkanı sembolik maaş almali.Zaten vurgun ekonomisinden malı götürüyorlar.İhaleler avantalar saymakla bitmez.Hak edileni alana helal olsun.Halkin kanini emen stk'lar yöneticilere vekillere vs haram olsun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap