SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhur İttifakı'yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli önünü kesiyor

Cumhur İttifakı'yla ilgili bomba iddia! Erdoğan istiyor Bahçeli önünü kesiyor

24 Ocak 2021 Pazar - 12:05

Cumhur İttifakı seçim mevzuatı çalışmaları devam ediyor. Muhalefet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim baraj açıklamalarını, "MHP çalışmalarıyla diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesinin önünü kesiyor" diye yorumluyor. 

AK Parti'nin çalışmaları henüz sonuçlanmadı ama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önerilerini sıraladı. Dar ve daraltılmış bölge seçim sistemlerine karşı olduğunu kayıtlara geçiren Bahçeli seçim barajı için de “Makul düzeye indirilmeli ve siyasi partilerin ittifak kurması halinde de uygulanmalıdır” dedi.

FARKLI ARAYIŞLARA SICAK BAKMIYOR

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, AK Parti ve MHP arasında seçim sistemi değişikliği konusunda ciddi bir görüş ayrılığı olduğuna dikkat çeken kaynaklar, “Erdoğan hem Cumhurbaşkanlığını kazanmak hem de Meclis çoğunluğunu elde etmek için ittifakı genişletmeye çalışıyor. Bahçeli ise her ne kadar 'Cumhur İttifakı'nın zeminini genişletmek amacıyla yapılan temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir, desteğimiz tamdır' dese de MHP dışında bir arayışa sıcak bakmıyor" görüşünü savundu. 

ÖNÜNÜ KESİYOR

Buna göre “Baraj yüzde 7’ye düşsün, bu baraj ittifak içindeki partilere de uygulansın” demek BBP, Saadet Partisi ya da başka partilerin Cumhur İttifakı’na girişini anlamsızlaştıracak, dolayısıyla katılım ihtimalini zayıflatacak. Muhalefete göre MHP bu anlamda diğer partilerin Cumhur İttifakı’na girmesinin önünü kesiyor...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 ay önce
utanın aıyp geçmişe bakın öyle yorum yapın
ALİ
1 ay önce
utanın aıyp geçmişe bakın öyle yorum yapın
Laz61
1 ay önce
Cem uzan zamanında benzinin litresi 1tl olacak demişti kimse inanmadı ve şimdi benzinin litresi 7-8 de oynuyor bizim millete bu mustah çünkü cok bilen bir milletiz herşeyden haberimiz var ama 55 milyar doların nereye gittiğini soran yok adamlar savunma sanayiyi geliştiriyoruz diyor millete nekadar harcandığı veya ne satıldı nekadar girdisi var bu ülkeye millete nasıl yansıyacak kimse anlatmıyor ibnelik işte
Güven
1 ay önce
Baş başa verdiniz yiyin memleketin kaymağını patlayana kadar pıksırana kadar yiyin çapulsuz siyasetçiler

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap