SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhur İttifakı Metropoll anketinde çöktü!

Cumhur İttifakı Metropoll anketinde çöktü!

15 Mayıs 2021 Cumartesi - 12:22

MetroPoll araştırma tarafından yapılan Nisan ayı Türkiye'nin nabzı kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı. Şirketin kurucusu Özer Sencar'ın açıkladığı rakamlar AK Parti ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'ndaki oy kaybını gözler önüne serdi.

MetroPOLL Araştırma şirketi nisan ayı anket sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarını, şirketin kurucusu Özer Sencar Twitter hesabından paylaştı.

Yapılan anket çalışmasında çarpıcı sonuçlar yer alırken AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranının 45,1 olduğu gözlemlendi.

MetroPOLL'ün anket çalışmasında, "Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna kararsızlar dağıtılmadan önce seçmenin yüzde 27,1'i AK Parti, yüzde 18,3'ü CHP, yüzde 10,7 İYİ Parti, 8,7 MHP, 8,4 HDP, yüzde 2,2 DEVA, yüzde 1,6 Saadet, yüzde 1,4 Gelecek Partisi'ne oy vereceğini açıkladı.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise;

Seçmenin yüzde 34,1'i AK Parti
yüzde 23 CHP
yüzde 13,5 İYİ Parti
yüzde 11'i MHP
yüzde 10,6 HDP
yüzde 2,8 DEVA
yüzde 2.0 Saadet
yüzde 1,8 Gelecek
yüzde 1,3 Diğer partilere oy vereceğini açıkladı.

Beğendim
31
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Eeeee, zırcahil milletin oranında en azından Aziz Nesin'in ifade ettiği zamana göre nisbeten bir iyileşme olmuş. Bilişim çağı zırcahilleri bile değiştirebiliyor. Aheste de olsa...
İhsan Saral
1 ay önce
Ak parti yüzde 34 mü? Erken seçime gitmez, seçimleri 2023 yılına bırakırsa büyük bir ihtimalle ikinci parti konumuna düşecek. 128 milyar doların hesabını veremiyorlar, diğer taraftan mafya ile olan bağları yavaş yavaş deşifre olmaya başladı, kendi aralarında ciddi bir hesaplaşma içinde olduklarını okuyoruz. Parti yıpranır belki ama ne olur devlete zararınız dokunmasın.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap