SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Cumhur İttifakı için dikkat çeken iddia: ''Devlet Bey'in tepesi atmak üzere''

Cumhur İttifakı için dikkat çeken iddia: ''Devlet Bey'in tepesi atmak üzere''

28 Ocak 2022 Cuma - 09:46

Yaptığı her açıklamada 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adaylarının AK Parti lideri Erdoğan olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin lideri Bahçeli hakkında olay olacak iddia: "Bazı dosyalar hazırlanmış, Devlet Bey'in tepesi atmak üzereymiş"

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, iki bürokrat ile yaptığı görüşmede Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'ndan çıkmak üzere olduğunu duyduğunu aktardı. 

Ahmet Takan, bugünkü yazısında, "Bir Ankara klasiğidir… Akşam otururuz, kabine değişikliği konuşulur. Sabah kalkarız bürokraside büyük operasyonlar gündemdedir. Sabah akşam konuştuğumuz çook önemli bir mevzumuz daha vardır; 'Devlet Bahçeli her an koalisyonu yıkabilir. Erken seçim isteyebilir'..." diye yazdı. 

"Dün, sabah kahvesi içmek için, Ankara’da, iki önemli bürokrat arkadaşımla buluştum. İstanbul’a yağan kardan başladık, Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz büyükelçi ile yediğin yemeğin mönüsünden çıktık. Tam ittifakların geleceğini değerlendiriyorduk ki; dostum, 'Devlet beyin tepesi atmak üzereymiş. Her an Cumhur İttifakı’na veda edebilirmiş” deyiverdi. İlk tepkim, “Bana zarf mı atıyorsunuz' oldu. Epey bir gülüştük… Dostlarımla uzun yıllardan gelen samimiyetim var. Bir de çok iyi bilirim, Ankara bürokrasisinin kulağı deliktir.  Hele o bürokratlar çok stratejik mevkilerde görev yapıyorlarsa!. En taze haberler, siyasilerden önce onların kulaklarına gelir. En isabetli erken seçim tahmini de onlar yaparlar. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kolay kolay Cumhur İttifakı’nı bırakamayacağına dair analizlerimi sıraladıktan sonra üst düzey bürokrat dostlarımdan, “AKP içinde MHP hakkında hazırlanan bazı dosyalar ve Devlet beyin kulağına gidenler…” iddialarını dinledim." ifadelerini kullanan Takan, yazısını şöyle sürdürdü:

 "Kafamda, yine de soru işaretleri oluştu. Yazımı kaleme almak için bilgisayarın başına oturmadan önce MHP kulislerini çok iyi bilen bir isme duyduklarımı ana hatları ile aktardım. Onun ilk yorumu, 'Ekonomik krizin AKP ile beraber altında kalacağının farkında Devlet bey. Tahribattan az zarar görmek isteyebilir' şeklinde oldu. Ancak, o da Bahçeli’nin koalisyonu yıkacağına pek ihtimal vermedi."

Ahmet Takan'ın yazısının tamamı için...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
İŞİNİZ GÜCÜNÜZ ORTALIĞI KARIŞTIRMAK İÇİN ALGI YAPMAK YAHU SİZ GAZETE DEĞİL RESMEN MUHALİF PARTİLERİN PİYONU OLMUŞSUNUZ
61-iyi partili
3 ay önce
RTE ilk sezen aksuya tepki gösterdi sonra cark etti ve bahçeli bu duruma ne diyor . Bahceli malum birçok aktrolden daha buyük akp savunucularından. SEZEN aksuya BAHÇELİ ATIP tutmuştu MALUM.
musa batır
3 ay önce
bence de korku var 2500maaş mazot benzin 24 tl. yüzde 30 geçeceklerine ihtimal vermiyorum. ha muhalefette de istikrar yok gibi bazi kafalardan değişik sesler çıkıyor.iş genel başkanlara düşüyor zamansız ötenler var.
Serkan
3 ay önce
Tutmayın küçük enişteyi
Ali Bey
3 ay önce
Bahçeli, 2023 CB adayımız RTE diyor ama nedense bugüne kadar RTE den "ben adayım" duyulmadı..
61-iyi partili
3 ay önce
RTE aday o kesinde. RTE YÜZDE 50+1 alamayacağını bildiği için seçimden korktuğunu BİLİYORUZ. Koltuk gidiyor çünkü. RTE saadet partisi liderine 50+1 kuralı ÇOK DEDİ seçimi kaybedeceğini bildiği için. Elektriğe gelmiş YÜZDE 125 ZAM. Ancak bu halil keskin DENEN bir mhp BİR AKPLİ OLAN PARASI bol aktroller verir OY ancak. HALK ekonomiden illallah etti.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap