SON DAKİKA

Haber > Siyaset > CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Artık ekonomiye dönme zamanı geldi'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Artık ekonomiye dönme zamanı geldi'

24 Haziran 2019 Pazartesi - 15:07

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Öztrak, "Artık seçim bitti. Yapay gündemleri bırakıp ekonomiye dönme zamanı geldi" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerinin ardından açıklama yaptı. 

"MİLLET SEÇİMLERLE YORULDU"

 Öztrak'ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Sandıkları bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İstanbul'da da Türkiye'de de her şey çok güzel olacaktır. Ekonominin sorumlusun benim dendi, bir yılda ekonominin geldiği durum ortada. Türkiye son 5 yıllık süreçte 8 ayda bir sandık başına gitmiş. Millet artık bu seçimlerle yoruldu. 

Genel Başkanımız krizden çıkmak için 13 maddeyi paylaştı. Yedi paket açıkladılar.  Dengelendik, dengeleniyoruz dediler, kriz teğet geçecek sandılar ama yanıldılar. TL, dolar karşısında yüzde 18 değer kaybetti."

Tek adam parti devletine geçip, parlamentoyu geriye ittikten sonra kriz derinleşti. Bütçe açığı 3 katına çıktı. Bu tabloda fatura her zaman olduğu gibi vatandaşa çıktı. Artık seçim bitti, yapay gündemlerini bırakıp ülkenin gerçek gündemi ekonomiye dönmenin vakti geldi. Saray yönetimi silkelenip kendine gelmeli"

"5 YILLIK KALKINMA PLANI MECLİSE GELMELİ"

Hâlâ açıklanmayan 5 yıllık Kalkınma Planı Meclis'e gelmelidir. Alınacak önlem ayakları yere basan bütüncül ve kapsamlı bir program olmalıdır. Bu şans, bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Alınacak önlemler ithalat yerine üretimi, borç yerine kazancı önceleyen programın parçası olmalıdır.  Demokrasi ve hukuk devleti güçlendirilmelidir. 

Sadece İstanbul'da değil, Türkiye'de her şeyin çok güzel olacağı günler mümkündür. 

"HERKES İŞİNE ODAKLANMALI"

Türkiye gerçekten seçimlerden yorulmuştur. Seçimsiz dört yıl önemli bir fırsattır. Herkes işine odaklanmalıdır. 

İlçelerdeki artış İstanbul genelindeki artış artık İstanbulluların kendi sesini duymayan ve milletin iradesini masa başında gasp eden, mazbataya el başında el koyan, Türk seçim tarihinde görülen en büyük haksızlık olan 31 Mart sürecinde yaşananlara cevaptır. Millet sesini duyurmuştur."

Vatandaşların sandıkta verdiği mesaj çerçevesinde demokrasi ve hukuk anlayışı güçlenmeli. Gerginlikler azaltılmalı."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap