SON DAKİKAHaber > Siyaset > CHP’de TBB için aday yarışı: İmamoğlu mu? Yavaş mı?

CHP’de TBB için aday yarışı: İmamoğlu mu? Yavaş mı?

27 Mayıs 2024 Pazartesi - 09:32
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) başkan seçiminin Haziran ayında yapılması bekleniyor.

CHP kulislerinde de adaylık için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın adı öne çıkıyor. ‘Köpekleri uyutmada uzlaşmayız’

Partili yetkili, başkanlık seçimini parti içinde bir yarışa dönüştürmeyeceklerini belirterek, “Genel Başkan karar verir, ama öncesinde büyükşehir belediye başkanlarıyla görüşür, çünkü delege çoğunluğu onlarda, oradaki eğilimi görür, ona göre hareket eder. Delagasyon önemli. MYK’da değerlendirir. Ancak başkanlık seçimini bir yarışa dönüştürmeyiz” dedi. Parti kulislerinde ise İmamoğlu’nun adı adaylıkta öne çıkıyor. İmamoğlu, partisinin İstanbul milletvekilleri, İstanbullu PM üyeleri ve parti yöneticileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. İmamoğlu “Belediyeler Birliği’nde bizim sayımız tabii ki fazla olduğu için biz yönetimde olacağız. Türkiye Belediyeler Birliğinin bütçesinin kullanımı da demokratik bir biçimde kullanılacak. Parti ayırmadan, onların yaptığını biz yapmayacağız” dedi. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0
CHP

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap