SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Büyük Birlik Partisi Kongresinde arbede! Polis müdahale etti

Büyük Birlik Partisi Kongresinde arbede! Polis müdahale etti

18 October 2020 Sunday - 14:22

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) 11. Olağan Kongresi bazı muhalif delegeler divan seçimine ve delege sayılarına itiraz etti. Çıkan arbede üzerine polis müdahalesi gerçekleşti.

Anka'nın haberine göre; BBP 11. Olağan Kongresi Taha Akgül Spor Salonu'nda Genel Başkan Mustafa Destici'nin salona gelmesinin ardından  Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, Taha Akgül Spor Salonu'nda, saat 10.00'da başlayan BBP Kongresi'ne koronavirüs tedbirleri nedeniyle salona yalnızca Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegeler, parti görevlileri ve basın mensupları alındı.

Kongre Divanının açık oylama ile seçilmesine ve delege sayılarına itiraz eden delegeler oylamanın açık yapılması talebiyle itiraz edince salon karıştı. Gerginlik yumruklaşmaya kadar vardı. Salonun karışması üzerine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tribünlerin olduğu bölüme götürülerek, etrafı korumaları tarafından çevrildi. 

Salona giren polis birbirine giren tarafları ayırdı. Olayların sakinleşmesi üzerine tribünden inen Destici, korumalarının eşliğinde koltuğuna oturdu. 

Yapılan açık oylamada Genel Sekreter Üzeyir Tunç oy çokluğuyla Divan Başkanlığı'na seçildi.
Yaklaşık 1000 delegenin 760'ının oy kullanması beklenen kongrede, genel başkanlık seçimi ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin seçimleri yapılacak.

İŞTE O ANLAR: 

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

cem
6 gün önce
Ebuzer Hz. yaşadığı dönemde, zenginlere diyor ki, neden 100 liralık elbise giyiyorsun da, 75 liralik giyinip 25 lirasını fakirlere veresen olmaz mı? Zenginler Ebuzer bizi rahatsiz ediyor dediler, Suriye tarafına sürüldü.Hak ve hakikat için mücadele güzel şeydir. Güzel olduğunu son nefesimizde gözlerimiz hakka çevrildiğinde göreceğiz.
narlıgöz
6 gün önce
Kardeşler arasında mücadele ve rekabet olacak. Ama hangi konularda oracak. İyiden daha iyiye,doğrudan,daha doğruya ve güzel den daha güzele yaklaşmak için rekabet olacak. İncitmeyelim. Rende gibi bil dil kullanalım. Ütüleyelim. Yumruk atanlar bizi incitmez. Dostların gül atışları bizi incitir.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap