SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bülent Arınç istifanın ardından sessizliğini bozdu

Bülent Arınç istifanın ardından sessizliğini bozdu

02 December 2020 Wednesday - 10:26

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, "Doğruları söylemeye devam edeceğim" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi iken Bülent  Arınç'ın,   "Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılanmalı. Osman Kavala neden tutuklu hala anlamış değilim." sözleri sonrası kamuoyunda tartışmaları beraberinde getirmişti

Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arınç'ın bu sözlerine "Bunları söyleyen benim yol arkadaşım olamaz." yorumunda bulunmasıyla birlikte  Bülent Arınç, geçtiğimiz hafta YİK üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

İSTİFA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara neden olan ardından üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, yeni bir açıklama yayınladı.

Arınç, "Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım." diyerek söylediklerinin arkasında olduğunu yineledi.

"DUALAR ALDIM"

Bülent Arınç, yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Habertürk Tv'de yaptığım konuşma sebebiyle yüzlerce dostumdan samimi duygularını ifade eden desteklerini ve dualarını bildiren mesajlar aldım. Bazılarıyla telefonda görüşüm. Ben onurlandıran bu mesajlardan dolayı hepinize teşekkür ederim.

"DOĞRULARI SAVUNMAYA DEVAM"

Bana verilen bu destek sözlerimin vicdanlarda karşılık bulduğunu göstermektedir. Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

körcemal
1 ay önce
Türk Devleti ve Milleti 30 yılda HDP de kötülükler peşinden kimlerin koştuğunu biliyor. İdam edilmeleri için halk oylaması yapılsa yüzde 95 idam olsun der. Ölen,yaralanan vatandaşlardır. DEMİRTAŞ ve KAVALA idamlıktır. Destek verdikleri kötülüklerden nice insanlar zarar görmüştür.
deniz
1 ay önce
DEMİRTAŞ ve KAVALA 30 yıldır kötülükler peşinden koştuğunu âma insanlarda biliyor. İnsanların yanılma payı vardır. İnsanların ölümüne sebet olanların affı , ölen insanların yakınlarına aittir. Türkiye'de bu insanları kim affeder...? Af,kötülüklerinden dönen insanlar içindir. DEMİRTAŞ kötülüklerinden dönmez.
Doğru söz
1 ay önce
Dikkatli ol Sn. Arınç yoksa AKP sana da bir komolo çeker sonra da ayarlı savcı ve hakim ellerinde kurtulamazsın. AKP den kork. Zırcahil AKP lilerden kork. Çünkü onlar Reyisleri ne ezberletirse sadece onu tekrarlayan papağancıklardır. Seni de bitirirler.
Hüseyin
1 ay önce
İçin yanıyor arınç bilmeyen yok. Hep hayalle yaşadın Erdoğan Hastanede tutuklanacak geçici cumhurbaşkanı olacaktın meral başbakan Türkiyenin ismide muhteren fetöistan milletin bireli yağda bir eli balda hergün kaset çıkartacaktın
Salih
1 ay önce
Yüzlerce dua aldın demek.binlerce beddua ne olacak.kimi gördüysem sana beddua okuyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap