SON DAKİKA

Haber > Siyaset > ''Bu kadar olacağını beklemiyorduk'' deyip Erdoğan'ı desteklememe kararı aldı

''Bu kadar olacağını beklemiyorduk'' deyip Erdoğan'ı desteklememe kararı aldı

24 Mayıs 2022 Salı - 11:47

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, daha önce sarf ettiği "Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan'ı destekleriz" açıklamasının üstünü çizdi ve "Erdoğan'ı desteklemeyeceğiz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Daha önceki açıklamasında seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan’ı destekleyeceğini ifade eden Erbakan’a “Rakibi kim olursa olsun ikinci turda Erdoğan’ı mı desteklersiniz?” sorusu yöneltildi.

TEPKİ GELDİ KARARINI DEĞİŞTİRDİ

Erbakan, “Kılıçdaroğlu’yla Erdoğan kalırsa demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Mesela özellikle Konya’da, bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu konuda rahatsızlıklar oluştu” dedi.

“DESTEKLEMEYECEĞİZ”

Erdoğan’a destek olmayacaklarını ifade eden Erbakan, “Biz de öyle bir noktaya geldik ki, söyleyeceğimiz öyle bir şey olsa bile biz Tayyip Erdoğan’a destek olmayacağız. Biz her iki adayı da kendi haline bırakıp belki de hiçbirine oy vermeyeceğiz deme noktasına geldik. Bu çok önemli bir şey. Yani AK Parti’nin oylarındaki erimeyi, Tayyip beyin de şahsi cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Hele hele Konya’da bunun olması… 5 sene önce olsa hiç böyle bir şey beklemezsiniz.” ifadelerini kullandı.

“BU KADAR OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK”

Erbakan, “Şu anda ‘Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey de kalsa, yine de Tayyip beye vermeyelim, biz ikisine de vermeyelim’ deme noktasına insanlar gelmişler. Bu kadar olacağını biz de beklemiyorduk. Öyle bir yol izleme daha hayırlı gibi görünüyor. Ancak asıl söylenmesi gereken inşallah ikinci tura da biz kalırız ve kendimize oy vermiş oluruz. En güzeli bu, onun için gayret ediyoruz” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
AKP SİZ VE SİZİN GİBİ NE OLDUM DELİSİ OLMUŞ BİR AVUÇ SEÇMENİYLE KAFA TUTANLARA BOYUN EĞECEK DEĞİL SİZ GİDİN SİYONİSTLERLE BİRLİK OLAN ZİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİNDE KUYRUĞUNA TAKILDIKLARI ZİLLET İTTİFAKINI DESTEKLEYİN TAM SİZE GÖRE BİR YER ORASI
Bayburt
1 ay önce
Başkanim komutan reisdir başkanim
Hasan
1 ay önce
Aklın yolu birdir,yanlışdan dönmekte erdemdir,bitmiş tükenmiş akp zihniyetine destek vermek en büyük günahtır

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap