SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Binali Yıldırım: Türkiye'nin parmakla gösterilmesine çok az kaldı

Binali Yıldırım: Türkiye'nin parmakla gösterilmesine çok az kaldı

13 Mart 2022 Pazar - 15:58

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Hedefimiz dünyanın parmakla gösterilen ülkeleri arasına Türkiye'yi sokmak. Buna çok yakınız" ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir otelde düzenlenen "İş Dünyası ve STK Buluşması" programında yaptığı konuşmada, Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi için Türkiye'nin gayretlerini herkesin gördüğünü söyledi.

Yıldırım, "Bizim derdimiz meşhur olmak değil bizim derdimiz canımızı yakan bu ateşin söndürülmesi. Ateşe en yakın biziz. Savaşın doğurduğu sorunları en iyi biz biliriz. Suriye'de, Irak'ta Libya'da, Yemen'de meydana gelen iç karışıklıkların, savaşların bedelinin sadece orada yaşayanlara olmadığını biliyoruz. Bu savaşlar terörün de filizlendiği bölgeler haline geliyor. Bir yerde otorite kaybolursa orada istikrar, kardeşlik, gelişme olmaz. Bunun acı sonuçlarını 40 yıldır yaşayan bir ülkeyiz."

Yıldırım şöyle devam etti: "Hedefimiz dünyanın parmakla gösterilen ülkeleri arasına Türkiye'yi sokmak. Buna çok yakınız. Ama bir şeye ihtiyacımız var. Çok uyanık olacağız. Birliğimizi, kardeşliğimizi, beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Bölücü terör örgütünü, FETÖ'cü, terör örgütlerine müzaheret gösteren, onlarla empati yapanlara asla geçit vermeyeceğiz. Bu acı tecrübelerin bize büyük maliyeti olduğunu hep beraber yaşadık, gördük. Ülkemizin bir daha bu kaosa, bu karanlığa, bu istikrarsızlığa dönmesine izin vermeyeceğiz. Bunu da birlikte başaracağız."

Yıldırım, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' prensibi bizim gelecekte de şiarımız olacak. Savaşmak kolay. Savaşınca, savaşı kazanan kimse var mı? Bu savaştan (Ukrayna-Rusya) bir kazanan mı çıkacağını zannediyorsunuz? Kan var, gözyaşı var, hüsran var bak buradan bir şey çıkmaz. Düşünün Rusya'nın bütün ekonomisi altüst oldu, bütün düzeni altüst oldu. Ukrayna'nın keza aynı. Bizim bütün bölge, bütün insanlık bedelini ödüyor. Türkiye Türkiye'den ibaret değil arkadaşlar. Türkiye'nin gözünün içine bakan, kulağını dikmiş 2 milyar insan var etrafımızda. Kafkaslar'da, Balkanlar'da, Orta Asya'da, Orta Doğu'daki insanların gözü kulağı Türkiye'de, bu kadar büyük bir umut bağlamışlar. O halde bizim sağlam durmamız gerekiyor. Şartlar ne olursa olsun moralimizi bozmadan daima ileri gitmeliyiz. İçeride birbirimizle uğraşarak enerjimizi tüketmeyeceğiz." (AA)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

murat
4 ay önce
Vatana ve millete ara vermeden 20 yıl hizmet etmek.. 50 yılda yapılacak işler 20 yılda yapıldı. Bankalar para dolu. Döviz, Türk lirası herşey var...Kentler otomobil dolu..Otomobil markaları için bol paralar veriliyor...Kesintisiz 20 yıllık ara vermeden,istikrar sağlanarak milletin zenginlik seviyesi artmıştır..AK PARTİ en az 25 yıl daha göreve devam etmelidir..
Ts 61
4 ay önce
Murat SEN şaka mısın birader . Milletin zenginlik seviyesi arttı diyorsun icralık KİŞİ sayısı arttı. 4 MİLYON EV elektriğini ÖDEYEMIYOR RTE dedi HATTA. Ekmek kuyrukları VAR ucuz diye. Çiftçi yem parasına AKARYAKITA yetemiyoruz diyor. AKARYAKITA BİR yılda gelen zamlarla vatandaş bitti. Sen şakasın galiba bumu AKP döneminde VATANDAŞIN zenginlik seviyesi aktrol MURAT
halil
4 ay önce
TBMM yi bombalatan "Benjamin" sevdalıları olarak tarihe geçtiklerinin farkında bile değiller...
RL 08
4 ay önce
ya SİZ DEĞİLMİYİDİNİZ FETÖ YA ÖVGÜLER DÜZEN KAFA MI BULUYORSUNUZ. MASALLARLA UĞRAŞMIYORUZ. ÜSTELİK DE YALAN DEDİN OYLAR ÇALINDI DİYE SİZE KİM İNANIR Kİ.BEN OLSAYIDIM SİYASETİ BIRAKIRDIM. SENİN GİBİ KİŞİLER ÇOK....
uA 34-Trabzonlu
4 ay önce
4 MİLYON HANE ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYEMİYOR DİYE BİAT ETTİĞİ LİDERİ RTE İTIRAF ETTİ AMA BINALI HALEN BOŞ BOŞ PARMAKLA GÖSTERİLME MASALLARI ANLATIYOR ! SEN ISTANBUL SEÇİMİNİ KAYBETTİĞIN ZAMAN SIYASETTEN SİLINMELİYDIN AMA HALEN UTANMADAN KONUŞUYORSUN ESKİ BAŞBAKAN BINALİ EFENDİ !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap