SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli'nin gizli telefon görüşmesi olayı alevlendi: MHP'den tepki...

Bahçeli'nin gizli telefon görüşmesi olayı alevlendi: MHP'den tepki...

12 Eylül 2021 Pazar - 11:46

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'nin verdiği röportajda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 3 Kasım 2002'de erken seçim kararı aldırması konusunda dikkat çeken sözler sarf etmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Zeybek'in Independent Türkçe'den Can Bursalı'ya verdiği röportajda "Keles Kaymakamı'yken benim başlattığım, MHP'nin de benimsediği ve sonra gelenek haline gelen Kocayayla'daki yörük şöleninde kendisine sordum. Bahçeli, orada çadırda birisi ile telefonda konuştu. Çıktı, yüzü sapsarıydı çıkarken. 5 dakika sonra kürsüye çıkıp '3 Kasım'da erken seçim var' diye ilan etti" şeklindeki ifadelerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter tepki gösterdi.

MHP'li Yönter, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Zeybek'in o yıllarda Bahçeli için "çağın büyük lideri" sıfatını kullandığını ifade ederek söz konusu açıklamalara tepki gösterdi.

İşte Namık Kemal Zeybek’in açıklamasına MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, şu ifadeleri kullandı:

"Yıl 2002, 3 Kasım seçimleri öncesi! Yer: Eskişehir TÜRKAV binası...Namık Kemal Zeybek Milletvekili Adayı olarak ziyarete gelmişti...Genel Başkanımızı çağın büyük bir lideri olduğunu geçmişle mukayese ederek anlatmıştı. Ben şahidim, orada bulunan arkadaşlarım da şahittir.

Namık Kemal Zeybek o tarihlerde erken seçim kararının çok doğru bir karar olduğunu söylemiş Liderimizin ferasetini övmüştü! Şimdi değişen ne oldu? Telefon geldi yalanı niye servis edildi? Devlet Bahçeli sadece Allah'ın karşısında eğilir, Zeybek gibi dönekler herkesin önünde.

Kocayayla'da, telefon geldi ve erken seçim kararı açıklandı yalanı Namık Kemal Zeybek'in fantezi zenginliğine işarettir. Zavallı akli melekelerini kaybetmiş! 12 Eylül'den sonra pişman olduğunu, yanlış yaptığını söyleyen Zeybek, alçaldığı kadar alçalmış, yerin dibine geçmiştir.

Namık Kemal Zeybek'in çıkar kolladığı mahut siyasi çevrelerin hesabına yalan ve iftira tetikçiliğine tevessül ve teşebbüs etmesi ayıptır, ahlaki kayıptır. Utanmadan, sıkılmadan gerçekleri çarpıtması güvenilirliği ve itibarı sıfırlanmış bir şahsiyet olduğunun delilidir!"

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ali Bey
1 ay önce
"- Erdoğan sen yakın tarihimizin en yanlış şahsiyetisin. - Milletimiz adına çok üzülüyorum. Elazığlı adına kahrediyorum. -Böyle birisinin Cumhurbaşkanı olması yıkımdır, kayıptır, zulümdür, milli ve manevi depremdir." Dün böyle diyen Bahçeli bugün "CB adayımız RTE" diyor, ne dersin İUYönter

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap