SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli'nin AK Parti planı ve Soylu'ya yeni görev!

Bahçeli'nin AK Parti planı ve Soylu'ya yeni görev!

11 Eylül 2020 Cuma - 16:50

TV5'te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler'in sunduğu Ankara Bürosu'na konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam meselesini AK Parti'yi karıştırmak ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı sıkıştırmak için gündeme getirdiğini belirtti.

Üstün, "Bahçeli'nin cümlelerine baktığımızda, 'Süleyman Soylu'yu terörle mücadelede desteklemek adına bunu önerdim' diyor. Süleyman Soylu ile veliaht olarak gösterilen kişi arasındaki çekişmeyi sağır sultan duydu.

Dolaysıyla bunu AK Parti'yi karıştırmak ve Cumhurbaşkanını sıkıştırmak için atılan bir adım olarak görüyorum. Bahçeli, adeta bir taşla kuş sürüsü vurmak istiyor'' dedi.

Evet, AK Parti içerisinde nihai hedefi Erdoğan sonrasının liderliği olan Albayrak ve Soylu arasında öteden beri bir mücadelenin yaşandığı artık herkes tarafından biliniyor. Üstün'ün açıklamalarından anlaşılan o ki, Bahçeli de bu mücadelede Soylu'dan yana taraf!

Soylu, her ne kadar en yetkili bakanlığın başında bulunsa da, AK Parti içerisindeki etkinliği son dönemde ciddi şekilde azaldı. Kulislerde ise Soylu'nun ilk kabine değişikliğinde başka bir bakanlığa kaydırılacağı söyleniyor.

Gelecek Partili Üstün'ün Bahçeli'nin idam çıkışı üzerinden öne sürdüğü durum da iktidar kulislerinin gündeminde yer alıyor. Özellikle Albayrak'a yakın gruplar, Bahçeli'nin hem Soylu'nun parti içerisinde etkinliğini artırmak hem de başka bir bakanlığa kaydırılmasını önlemeye çalıştığını düşünüyor.

Pekiyi Bahçeli, Albayrak-Soylu çekişmesinde neden Soylu'yu destekliyor?

Terörle mücadele sebebiyle mi?

Soylu İçişleri Bakanlığı'ndan ayrılırsa, yerine gelen isim yeniden çözüm sürecini mi başlatacak?

Mesele şu; Berat Albayrak ve ekibi, ittifaka rağmen MHP'ye karşı belli bir mesafeyi koruyor.  AK Parti'de ipleri tamamen ele almalarının ise Cumhur İttifakı'nı bir arada tutmasını zorlaştıracağına inanılıyor MHP yönetiminin tarafından…

Görünen o ki; Cumhur İttifakı'nın akıbetini asıl belirleyecek olan şey, AK Parti içerisindeki Albayrak-Soylu mücadelesine endeksli.

Bu mücadelenin seyrine göre, iki parti arasındaki ölü fay hatları yeniden dirilebilir… 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Salih Zeki ÇOLAK
9 ay önce
Trabzonun terör destekçisi, ihanet bülteni, fitne ateşinin yılmaz savunucu müsveddesi daha ne kadar alçalma ihanet girişiminiz olacak takip ediyoruz. Sahibiniz belliki sizi iyi besliyor. Yüzünüze tükürmeye değmez. İhanetçilere sadece rezillik vardır. Ne haber yaparsanız yapın desteklediğiniz ZİLLET İTTİFAKI 18 yıldır olduğu gibi yine kaybetmeye mahkumdur. Yaşasın CUMHUR İTTİFAKI DURMAK YOK YOLA DEVAM Recep Tayyip ERDOĞAN
kaplan
9 ay önce
Oradan bir beklenti var .Veya onun olmasını isteyenler var.Oradan size ekmek çıkmaz bunu bilesiniz.
Alihan
9 ay önce
Vay be hayal gucunuz bayagi iyiymis😂
ümit
9 ay önce
Daha çok beklersiniz leş kargaları. Açmış ağzınızı bekliyorsunuz bişey düşer mi diye. Düşecek şey belli de ne kadar hoşunuza gider ağız tadınıza kalmış. Çok beklemiceksiniz fazla bi zaman kalmadı... HEDEF 2023, HEDEF KIZILELMA... CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI... cCc

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap