SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli: ''Türkiye anormal bir ekonomik saldırıya uğradı''

MHP lideri Bahçeli, milyonlarca emekli ve memurun beklediği zam oranlarıyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye'de yaşanan ekonomik krizle ilgili olarak "Türkiye anormal bir ekonomik saldırıya uğradı" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'ye yakın Türkgün Gazetesi'nden Kadir Yıldız'a açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin önünü kesmek için kurgulanan ekonomik operasyonların şiddetlendiğini belirten Bahçeli, "Faiz lobisi devreye girdi. Rant grupları harekete geçti. Küresel tefeciler ekonomik huzurumuza musallat oldu" diye konuştu. 

 "TÜRKİYE ANORMAL BİR EKONOMİK SALDIRIYA UĞRADI"

Bahçeli ekonomideki yaşanan sorunları "Türkiye anormal bir ekonomik saldırıya uğradı.  Döviz kurundaki yükselişlerin hiçbir ekonomik temeli yoktu. Ekonomik bylokçular, FETÖ’cü şerefsizler, bölücü çevreler bu süreçte her türlü tezgahı kurdular. 21 Eylül’den itibaren döviz fiyatındaki artış menfi olarak vatandaşlarımızın refahına doğrudan doğruya sirayet etti. Terörle, darbe teşebbüsüyle, dış baskı ve şantajla yapılamayanlar ekonomide cephe açılarak başarılmak istendi. Mavi vatandaki mücadelemizden kaygı duyanlar,  Suriye’deki duruşumuza karşı olanlar,  Irak’ın kuzeyindeki, Libya’daki, Afrika’daki, Kıbrıs’taki, Kafkaslar’daki müessir vasfımızdan şikayetçi olanlar üzerimize kur silahıyla geldiler.  Faiz lobisi devreye girdi. Rant grupları harekete geçti. Küresel tefeciler ekonomik huzurumuza musallat oldu. Türkiye’nin önünü kesmek için kurgulanan ekonomik operasyonlar günbegün şiddetlendi. Bir ara dolar kuru 18,36 TL’yi bile buldu.  20 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu Kur Korumalı TL Mevduat Sistemiyle dövizin ateşi düştü, kurun üzerindeki köpük gitti.  Elbette döviz kuru artarken fiyat etiketlerini haddinden fazla şişirenlerin artık yapması gerek tek şey döviz kuru yükselmeden önceki seviyelere fiyatları çekmektir.  Vatandaşlarımızın temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını indirmeyen haksız ve haram kazancın tarafıdır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

Biz de parti olarak bir kampanya başlattık. Fiyatların indirilmesini arzu ettik, bunun samimi mücadelesini teşkilatlarımız kanalıyla yapmaya çalıştık.  Market ve mağazaların yeni durum karşısında fiyat etiketlerini aşağı yönlü güncellemesi hayat memat meselesidir.  Milletimizin sömürülmesine tahammül edemeyiz. 

 Kurdaki yükselişi fahiş fiyatlar yoluyla ranta dönüştüren, stokçulukla, fırsatçılıkla vatandaşımızı zora sokan kim olursa olsun karşısındayız. Kur Korumalı TL Mevduat Sisteminin başarılı olacağı inancındayım.  Türk lirasının itibar ve değerinin yükselişinden memnuniyet duyuyorum. Yüksek büyümeyi, düşük cari açığı baz alan bir politikayla 2022 yılı daha iyi olacaktır. 

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

 MHP lideri Bahçeli "Temennim hiçbir insanımızın enflasyona ezdirilmemesidir. Emeklilerimizin, memurlarımızın hak ettikleri maaş zamlarını alacaklarına inanıyor, bunu destekliyoruz. Asgari ücretteki yüzde 50 düzeylerindeki artış, bu kapsamda çalışan kardeşlerimizi sevindirmiş, bizleri de memnun etmiştir" dedi. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

KİM
4 ay önce
KİM SALDIRDI AÇIKLARSANIZ İYİ OLUR ALLAH AŞKINA SENİN EKONOMİYE NEKATKIN OLMUŞTUR. ANCAK MEKTUP OKUTURSUNUZ. YAZIK ÜLKEYE
Doğru söz
4 ay önce
Madeni buldunuz işliyorsunuz. Bir tarafta sen bir tarafta RTE. Sizin Madeniniz elbette ki CEHALET!
İHTİYAR DELİKANLİ
4 ay önce
artık bu gençlerin siyasetten ayrılma vakitlerinin geçkalındığı bir zamanda millet uzaya giderken ihtiyarların önünü açılması gerekiyor bakın gençler daha siyaset yapamıyor, yapışıp kaldılar koltuklara japonyapıştırıcısı gibi, biraz daha böyle gidersek topal ördek gibi şarkısını söylüyecez...anlayana artık sözler :)))))
temel61
4 ay önce
küreselciler, rantcılar, faiz lobileri, dış güçler masallarıyla ancak kendinizi kandırırsınız,
Ali Bey
4 ay önce
Saldırı ekonomiye değil ama Yönetimin Millete büyük saldırısı sözkonusu, köprüye girişte ve dönüşte haraç kesmeye başladı...
Halil
4 ay önce
Pekala Hazret yıllardır ne için maaş aldınız, ne yapıyordunuz da dış güçler,faizciler, tefeciler, kumpas..yetti artık. Biraz mert ve dürüst olun da gerçekleri görün, ne yaptığınıza bir bakın. Sırbistandan et, Yunanistandan pilavlık pirinç ...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap