SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Bahçeli: Kazakistan'ı izleyince bitiniz mi kanlandı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kazakistan'da devam eden protestoların Türkiye'ye uyarlanmaya çalışıldığını iddia ederek, "Bahçeli: Barışçıl protesto ile kastedilen nedir?" diye sordu.

Cumhur İttifakı partisi MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Siyaset Okulu Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili, "Senin milliyetçilik diye ortada gezinmenden hoşlanmıyorum" sözlerine, "Sen neden hoşlanıyorsan söyle de ona göre davranalım" diye yanıt verdi. Bahçeli, "Türkiye'den bir Kazakistan çıkarmayı mı düşünüyorsunuz? Kazakistan'daki olayları izleyince bitiniz mi kanlandı?" dedi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

EKONOMİK SORUNLARI BÜYÜTÜYORLAR: Ekonomik sorunları büyütüp, enflasyon mühimmatı ile ülkemizi yaylım ateşine tutan sorumsuzlar aslında ne insanımızı tanırlar, ne rızkı bilirler, ne tarihimizi okurlar, ne de ekonomiden anlarlar. Bizim sadece ekonomik hayatımız yoktur, bir toplum hayatımız, bir inanç hayatımız, bir kültür hayatımız, akıp giden bir sosyal ve milli hayatımız vardır ve sınıflandırılması; varlığımıza, kimliğimize, tarihi haklarımıza kast etmektir. Türk milleti zorluklar karşısında yılmamıştır. Türkiye vatan coğrafyasını sırtında taşımış. Zaman ve mekanın bereketli hamurunda yoğrulmuştur. Türk milleti vatanı bayrağı ve istikbali için çalışmıştır. İnsana ancak çalıştığının karşılığı vardır. Yozlaşmaktansa yorulmak evladır.

GİRMEDİKLERİ KILIK TAKMADIKLARI MASKE KALMADI: Her kim tarihimizi hor görüyorsa geleceğe karamsarlıkla bakıyorsa ona karşı kesinlikle uyanık olun. Bu tipler kendilerini bizden gösterebilir. Rant devşirmek için girmedikleri kılık, takmadıkları maske yoktur. Bir zamanlar Batı'ya ihtiyacımız yoktu, bir süre sonra Batı'sız düşünemez hale geldik. Türk milleti uzun çalışma ve sabır neticesinde kozasından çıkmayı başardı. Türkiye'yi hastalandırmak için kriz, kaos, darbe ve nifak üretimini sahaya süren emperyalizm için hamdolsun deniz bitmiştir. Türk irfanı, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile doğrulmuş, Cumhur İttifakı ile ayağa kalkmıştır. Üzerimize gelmeleri bu yüzdendir.

TÜRKİYE'DEN BİR KAZAKİSTAN MI ÇIKARMAK İSTİYORSUNUZ? Hiçbir çılgın milli varlığımıza zincir vuramayacaktır. Siyaset yapıyor olmanın bir ahlakı vardır. Demokrasiyi dillerinden düşürmeyen lekeli yüzlere bakınız, milletin iradesine karşı hazımsız ve saygısızlardır. 70'ine merdiven dayamış bir akademisyen çıkmış, hükümeti erken seçime zorlamanın yollarını anlatıyor. Sokak diline başvuruyor. Milletimizin seçimi ve tercihini alçakça karalıyor. Barışçıl protesto ile kastedilen nedir? PKK'ya kulak verirseniz barış diyor, HDP barış diyor, CHP barış sakızı çiğniyor. Be hey densizler barışın sizin lügatinizdeki karşılığını söyleyin de bilelim? Adalet diyorsunuz, hukuk ahkamı kesiyorsunuz, milletin iradesine karşı çıkmak hukuksuzluk, kanunsuzluk, ahlaksızlık değil midir? Demirtaş teröristtir. CHP Genel Başkanı ısrarla neden cezaevinde tutulduğunu soruyor. Hain olduğu için. Türkiye'den bir Kazakistan çıkarmayı mı düşünüyorsunuz? Kazakistan'daki olayları izleyince bitiniz mi kanlandı? Kılıçdaroğlu herkesi kendi gibi sanıyor yine çuvallıyor yine faka basıyor. Kılıçdaroğlu korkusundan Türk Lirası diyemiyor bir de pervasızca milliyetçilik taslıyor. Kılıçdaroğlu safi rüzgarsın. 

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ahmet
4 ay önce
SEN ARTIK YAŞAYAN BİR ÖLÜSÜN KONUŞMANDA BOŞ ALDIĞIN HAVADA BOŞ: TARİH SENİ ÜLKÜCÜLERİ SATMAKLA ANACAK:
Ahmet
4 ay önce
SEN ARTIK YAŞAYAN BİR ÖLÜSÜN KONUŞMANDA BOŞ ALDIĞIN HAVADA BOŞ: TARİH SENİ ÜLKÜCÜLERİ SATMAKLA ANACAK:
Ali
4 ay önce
Kimin biti kanlandı o bilinmez ama 20 yıldır ayni koltukta sahi nekadar bitlendin farkındamısın
SELMAN
4 ay önce
YAVAŞ KONUŞUN ÇOCUKLAR KORKUYOR BURASI DAĞ BAŞI MI ARKADAŞ KANUN DA NİZAM KALMADI ÜLKEMİZDE SEÇİMLE GELEMİYENLER MASADA ALMAK İSTİYORLAR DEMOKRASİYE İNANIN BİRAZ MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL ATATÜRK CUMHURİYETİ BURASI
KİM GALİP
4 ay önce
BOŞVER KAZAKISTANI TENCERE KAYNAMIYOR TÜRKİYEDE SENİN NEYİN KANLANDI ACABA GİT KURTAR İŞİNE BAK EMEKİYE 2500TL HE SİZE OY VEREN EMEKLİ VARSA HAKETMİŞTİR VEYA AKP YE OHOLSUN GELİYOR İÇİMDEN MECLİSTE SONUNCU PARTİSİN OY KADAR KONUŞUN EN BÜYÜK TRABZON SPOR VE İMAMOĞLU
nihat
4 ay önce
gurban,senin Allahina gurban oliim,güzel söyledin.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap