SON DAKİKAHaber > Siyaset > Aylarca AK Parti'nin 128 milyonunu sorgulayan CHP'de 160 Milyon TL kayıp!

Aylarca AK Parti'nin 128 milyonunu sorgulayan CHP'de 160 Milyon TL kayıp!

01 Aralık 2023 Cuma - 11:52
CHP’de Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel ile birlikte yeni bir dönemin kapıları açılmış oldu. Ancak CHP Genel Merkezi'nin koridorlarında kayıp 160 milyon lira konuşuluyor.

Özgür Özel'in Genel Başkanlık koltuğuna oturmasından sonra CHP'de yeni yönetim aktif bir muhalefet için kolları sıvadı.

Ancak eski yönetimden devrolunan hesaplarda ortaya çıkan ancak kimlere verileceği belirsiz kayıp 160 milyon lira henüz esrarını koruyor.

Kayıp paraların kim tarafından nerelere harcandığı bilinmiyor. Kulislerde dolaşan fısıltılara göre paraların Genel Başkanlık yarışı sırasında Kılıçdaroğlu'nun bir kurmayı tarafından trol hesaplar oluşturmak için kullanıldı. Genel Merkez binasında bu kurmay ile aynı katta bulunan 5 odanın trollere ayrıldığı iddia ediliyor. Kurultaydan sonra ortalarda görülmeyen trollerin şu anda nerede oldukları bilinmiyor. Ancak kayıp paraların bu trol hesapların sahiplerine ödendiği iddialar arasında yeralıyor.

Kayıp milyonlarla ilgili işaret fişeğini yakan ise Kurultaydan sonra Genel Merkez'e gelen 20'şer milyon liralık iki ayrı fatura oldu. Toplam 40 milyon liralık faturanın reklam harcaması ile oluşan borç olduğunu öne süren iki ayrı şirket CHP'den para istedi.

Ancak çok ilginç bir gelişme yaşandı. Yapıldığı iddia edilen iş ile ilgili herhangi bir sözleşmenin bulunmadığı belirlenirken hangi hizmetin alındığı da somut olarak anlaşılamadı.

Bu nedenle Genel Merkez yönetimi iki faturayı ödemeyi reddetti. Kulis bilgilerine göre Genel Merkez'e sürekli her biri milyonları bulan bu tür sözleşmesi olmayan ödeme istekleri geliyor. Bu konudaki soruşturmanın tamamlanmasından sonra bir açıklama yapılması da planlanıyor. 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0
CHP

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap