SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ali Babacan Erdoğan'a seslendi: Ülkeye zarar vermeye son verin

Ali Babacan Erdoğan'a seslendi: Ülkeye zarar vermeye son verin

14 Ekim 2021 Perşembe - 10:40

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası'ndaki görevden almalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözler kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası'nın 2 başkan yardımcısı ile Para Politikası Kurulu'ndaki bürokratın görevden alınmasına tepki gösterdi.

Twitter'dan yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert eleştirilerde bulunan Babacan, şu ifadeleri kullandı:

"Bağımsız olması gereken bir kurum, tek bir kişinin elinde oyuncak oldu.

Önerimi tekrar ediyorum: Sayın Erdoğan, uğraşmayın getir götürle. Varlık Fonu’nda yaptığınız gibi, Merkez Bankası Başkanlığı’na da kendinizi atayın. Gece yarısı kararlarıyla ülkeye zarar vermeye son verin."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
2 gün önce
Aman sakın ha Sn. Babacan ! Bu zat Varlık Fonundaki gibi MB Başkanlığını da kendi uktesine alır ve yaparsa vallahi da billahi da TC Devleti ekonomik ve finansal olarak iflas eder. Kimse da bir daha kurtaramaz. Ha zaten PPK RTE nin emirlerini tam uygulamayınca zaten görevden alınıyor ama en azından bu kurul bir yerlere kadar RTE nin cehaletine direniyor! Bu kurul RTE'den iyidir!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap