SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti'li eski vekilden dikkat çeken açıklama: "O hainle fotoğrafı olanlar özür dilesinler"

AK Parti'li eski vekilden dikkat çeken açıklama: "O hainle fotoğrafı olanlar özür dilesinler"

25 Mayıs 2019 Cumartesi - 11:16

TÜGVA'nın bir davetine katılan eski AK Partili vekil Metin Külünk, Fethullah Gülen ile fotoğrafları olan AK Partililere seslenerek "Toplumdan özür dileyin" dedi.

Büyükçekmece Türkiye Gençlik Vakfı'nda (TÜGVA) AK Parti Büyükçekmece eski İlçe Başkanı ve meclis üyesi Recep Erol'un davetiyle vatandaşlarla buluşan AK Parti İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk dikkat çeken açıklamalar yaptı. Külünk, FETÖ lideri Fethullah Gülen ile fotoğrafları olan AK Parti’lilere seslenerek, “O dönem fotoğraf çektiren arkadaşlarımız 2007'de vs ne zaman gitmişlerse çıkın bu topluma özeleştirinizi yapın. Özür dileyin” dedi.

Külünk'ün açıklamaları şu şekilde:

“Toplum en çok neden irite olur? FETÖ hainiyle fotoğrafları olanlardan. Toplumun bundan irite olmasından daha doğal bir şey var mı? Toplum bu konuda haklı. O dönem fotoğraf çektiren arkadaşlarımız 2007'de vs ne zaman gitmişlerse çıkın bu topluma özeleştirinizi yapın. Özür dileyin. Milletin karşısına çıkın insanlara değer verin. Biz hata yaptık deyin. Hiçbir şey olmamış gibi yaptığınız zaman toplum infial duyuyor. Çünkü eski dönem bitti. Artık her şey açık. İnsanlar diyor ki seneler evvel bunu yazmışsın şimdi ne oldu diyor. İnsanlar bu konuda haklı. Ben de attığım tweetlerden kitap çıkardım. Neden? Toplum beni yargılasın diye. Sosyal medyayı ben bize bir iyilik olarak görüyorum.  Siyasetçi her zaman sorgulanan insandır. Toplumun önünde duran insandır. O anlamda bizim söylediklerimiz konusunda bir özeleştiri sürecinden geçmemiz lazım. Bunu yapmak zorundayız. Bunu yapmazsak olmaz. Biz söylediklerimizle uyuşmazsak bu topraklarda başarılı olamayız” şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap