SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti'deki bölünmede yeni perde! Mehmet Şimşek o partiye geçiyor

AK Parti'deki bölünmede yeni perde! Mehmet Şimşek o partiye geçiyor

30 Kasım 2021 Salı - 17:28

AK Parti'de bir süredir yaprak dökümü yaşanıyor. Parti içerisindeki eleştirilerine yanıt bulamayanlar partiden yollarını ayırıyor.

AK Parti'de yaprak dökümü gittikçe hız kazanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politikalarından aynı zamanda MHP ile ittifaktan rahatsız olan isimler tek tek partiyi terk ediyor.

KULİSLERE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Uzun yıllar AK Parti hükümetlerinde maliyeden sorumlu isim olarak bilinen ve uluslararası piyasalarda tanınan Mehmet Şimşek'in AK Parti'den ayrılacağı iddia ediliyor.  Ankara kulislerinde yer alan iddiaya göre Mehmet Şimşek Ali Babacan'ın partisi DEVA'ya geçecek. Konu ile ilgili ise ne AK Parti ne DEVA ne de Mehmet Şimşek'in kendisinden bir açıklama gelmiş değil.

AK PARTİ'DE YAPRAK DÖKÜMÜ

2018 referandumunun ardından AK Parti'de önemli kopmalar yaşandı. Bu kopmaların başında ise bir zamanlar partinin genel başkanlığını yürütmüş eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve yine AK Parti'de Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Ali Babacan'ın ayrılması geliyor. Davutoğlu Gelecek Partisi'ni kurarken, Ali Babacan ise Atılım ve Demokrari(DEVA) partisini kurdu. Şuan her iki isim de AKP'ye sert muhalefet yapıyor.

Beğendim
6
Sevdim
6
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

serdar
8 ay önce
ak partideki bütün ipi abd de olanlar ayrılacak hepside uzaktan kumandalı kurulan devaya gececek bunu hepimiz biliyoruz zaten sonuç ne olacak önemli olan o sonuç hezimet ne yaparsa yapsınlar boş..
Doğru söz
8 ay önce
AKP RTE aracılığı ile orada kuruldu.
ali
8 ay önce
yazacak çok şey var yazamıyorum
HALİL İBRAHİM KESKİN
8 ay önce
ŞU ÜLKE BATIYOR DİYEN ARKADAŞ NERESİNDEN KİME BATIYOR ACEP HA NE DERSİN ANLADIN SEN
HALİL İBRAHİM KESKİN
8 ay önce
O DAHA ÇOK HDP YE YAKIŞIR
osman
8 ay önce
Sn.ŞİMŞEK..Vatandaşın bankalarda 145 milyar dolar parasi var...Türk parasi da var.. Vatandaşın elinde 3 kat altın var...TOKİ pinalarını kime satıyor ? Otomobiller kime satılıyor? Bu kadar bolluk karşısında şükretmek gerekmez mi? Parti ayrışeydir.Kalıcı olan insanlık değil mi?
Murat
8 ay önce
Sen ne saçmalıyorsun be. Ülke batıyor ülke,alooo
Doğru söz
8 ay önce
Bre kuş beyinli. Elon Musk'un serveti 200 milyar doları geçti. 87 milyonluk ülke bir Elon Musk etmiyor. Sen daha ne saçmalıyorsun! Allah belanı versin. Sizin gibilere karşı savaş yakın.
Turgay
8 ay önce
Kafası biraz çalışan zaten orada durmaz. Ekonomistim diyen cahilin emri altında bu kadar yıl nasıl çalışmışlar valla anlamadım.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap