SON DAKİKA

Haber > Siyaset > AK Parti harekete geçti! Seçim barajı düşürülüyor mu?

AK Parti harekete geçti! Seçim barajı düşürülüyor mu?

13 October 2020 Tuesday - 09:21

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin %10'luk seçim barajı üzerinde çalıştığını ve barajın %5 ya da %7'ye düşürülmesinin planlandığını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Kılıçdaroğlu neden erken seçim istedi?' başlıklı bugünkü yazısında "Bu dönem erken seçim tartışmalarını sıkça yapacağız. Çünkü Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası’nı değiştirmek için AK Parti ve MHP ayrı ayrı çalışma yapıyor. Sonra bunlar bir heyet tarafından ortak bir teklife dönüştürülecek" düşüncesini dile getirdi. 

Selvi, "Yüzde 10 olan seçim barajının yüzde 5 ya da 7’ye düşürülmesi üzerinde duruluyor. Yüzde 7 seçeneği daha güçlü görünüyor. Ama bir de ittifakları etkileyecek bir düzenleme üzerinde duruluyor. Yüzde 1 alan partilerin dahi Meclis’te temsil edilmesiyle ilgili bir formülden söz ediyorum" ifadesini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kaplan
3 ay önce
Mesele baraj değil mesele siyasi terörün parti olarak tutunmamasıdır.Vatan hainleri bir olup parti kuruyorlar meclise giriyorlar.Onlar temizlendikçe baraj 3 ede düşer 2 yede.Yanlız chp bu baraj işini bir şekilde çözmüş gibi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap