SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdüllatif Şener'den Erdoğan'a bomba sözler: Sen haramzadesin...

Abdüllatif Şener'den Erdoğan'a bomba sözler: Sen haramzadesin...

01 Aralık 2021 Çarşamba - 18:54

Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'haramzade' olduğunu söyleyerek çok sert değerlendirmelerde bulundu.

Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın serveti üzerinden katıldığı canlı yayında olay olacak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ' haramzade' olmakla suçlayan Şener, "Haramzade olanın, başkasını haramı helali biliyor mu diye sorgulama hakkı olmaz" dedi.

Canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haram yediğini söyleyen Şener'in, çok sert ifadeleri kullandığı konuşması şu şekilde:

"Parmağındaki yüzüğü göstererek 'Eğer Tayyip Erdoğan'ın bu yüzükten başka mülkü var derlerse bilin ki o gün Tayyip Erdoğan hırsızlık yapmıştır' diyen de kendisidir. Senin, çocuklarının, damatlarının mal varlığı nedir? Koy ortaya, koyabiliyor musun? Bu zenginleşmenin kaynağı nedir? Hesabını verebiliyor musun? Eğer yaran yoksa, sıkıntın yoksa 'gelin araştırın' dersin; ama 'yaklaşmayın oraya' diyorsan senin ve ailenin, yakınlarının mal varlığında problem var demektir. Zaten bugün bu sorun olduğu için dünyanın öbür ucunda Amerikan parlamentosunda senin ve ailenin mal varlığı konuşuluyor. Amerika senin mal varlığın üzeriden 'Bak inceleriz ha, bak araştırırız ha' diyerek Türkiye'ye problem oluşturuyor. Senin mal varlığın, Türkiye'nin milli güvenlik sorunu haline geldi. Bu haram değilse başka ne haramdır? Senin bu haramdan haberin yok mu? Veya bu kadar harama bulaşmış biri olarak başkasının haramı helali bilmediğini söyleme cesaretini nereden buluyorsun?" 

"İNSAN ALLAH'A VE İNANDIĞI DİNE İFTİRA ATAR MI?"

Sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İslam dinini istismar ettiğini söyleyerek yaptığı haramları ayet, hadis ve dini kavramlarla örtbas ettiğini kaydeden Şener, şu şekilde ifade etti:

"Eğer vicdanın biraz rahatsız olmuş olsaydı haramı helali kullanamazdın. Dini hassasiyet olsaydı ve bütün mal varlığını şeffaflaştıramıyorsan bu kavramları kadar kolay kullanamazdın. İnsan inandığı Allah'a iftira atar mı, inandığı dine iftira atar mı? İnsan kendi günahlarını ve çirkinliklerini örtmeye kapatmaya ve onu kendisine delil yapmaya alışır mı? Tertemiz olursun ve benim inancıma sahip insanlar 'bak böyle' dersin. Herhangi bir ayeti, hadisi, fıkıh meselesini kullanmadan istismar etmeden halinle 'bak ben inanmış bir adamım, tertemizim, harama bulaşmadım' diye gösterebiliyor musun? Lisanı hal ile anlatamadığın bir durum varsa ortadaki halin hal değildir ve kavramları istismar ederek bu durumu düzeltemezsin."

Beğendim
2
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Sağduyu
1 ay önce
Ruhu dumura uğramış adam! Boş ve anlamsız konuşuyorsun. CHP'nin sana attığı olta yüzünden bütün değelerini elinin tersiyle itip,sapkınlar zümresine dahil oldun.
Erkan
1 ay önce
şimdi tarihe bir bakıyoruz.54.hükümet.maliye bakanı kim Abdulatif Şener.Bakalım ne olmuş.Aaaa Refah partisinin hükümet kurmadan önce Tansu çiller aleyhine verdiği ,açtırdığı yolsuzluk dosyaları,turban,tedaş,tofaş gibi ..bizzat refah partililerin oylaruıyla beraber reddedilmiş.Ama Abdullatif istifa etmemiş.Bu yolsuzlukları alaın beni bırakın dememiş.Neden acaba..Yoksa koltukta oturmaya devam ettiği için mi.tarihte sadece yüzük yok.kaldı ki o da çarpıtıldı.Erdoğan kendisine seçim yardımı için gönderilen yüzüğü gösterip bu başka partide yok dedi
Doğru söz
1 ay önce
Üniversite bitirmemiş cibiliyetsiz cahili Fethullah, Kandil başta olmak üzere herkes kandırmış, kandırıyor. O ise sadece cehaleti kandırarak yoluna devam ediyorsa, o ülkeye müstehaktır. Beter ol Türkiye! Akıllanana kadar beter ol!
Niyazi
1 ay önce
Tum dunya maalesef bu tip insanlar tarafindan yonetiliyor. Insanlari kendilerine kole edip istedikleri dunyayi kurma derdindeler. Insanoglu tehlikede. Ruhsuz yapacaklar insanlari.
ahmet
1 ay önce
ulan seni adam sanmıştık yazıklar olsun senin suçun yok seni konuşturanın suçu
ömer
1 ay önce
Sn.ŞENER..Bugün vatandaşın bankalarda 145 milyar döviz hesabı var..Türk lirası ise depolar dolu..Ama 1979 yılında petrol almak için 40 sent bulamadık. Altın satışları 5 kat arttı. Bu bolluklar karşısında şükretmek düşer...Fakirler var... Her dönemde fakir var...Bu bugün verilen yardımlar yok mu?
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
o eğer haramzade ise sen neden önce onunla yola çıktın haramzadenin ağababası olmak için mi? olamadın mı yazık deselermiş bu eksen kayması yaşayan sözde müslümana
Osman Bilgili
1 ay önce
Ahlak yoksunu, edep haya yoksunu.Sus be sus artik.Sen ve diyerleri ihanetinizin bedelini, bu dünyada ve ahirette siddetle ödeyeceksiniz.Makama sattiniz kendinizi ve layik oldugun yerdesin ...
Turgay
1 ay önce
Söyledikleri içinde yalan var mı, yok. Ben mi dedim bu yüzüğümden başka servetim yok diye. Ayrıca sayın bakan adı geçenin kişiliğini( Galataport ihalesinin Ofer'e verilmesi) hemen anlayıp partisinden istifa etmiştir.
Doğru söz
1 ay önce
Diline sağlık Sn. Abdüllatif Şener. Allah tüm sahtekârları kahretsin! Amin!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap