SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdüllatif Şener'den Erdoğan’a uyarı: ''Aman, dokunma sakın!''

Abdüllatif Şener'den Erdoğan’a uyarı: ''Aman, dokunma sakın!''

21 Ekim 2020 Çarşamba - 11:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Türkiye eğitim-öğretim reformuna ihtiyaç duyuyor" açıklamasına, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’den tepki geldi. Şener, “Eğitimi her değiştirdiğinde, Ülkemin gençliğini bitiriyorsun” dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin eğitim-öğretim reformuna ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, “Ülkemizin geçmişten bugüne eğitim öğretim sistemi çocuklarımıza maddi bilgi yükleme üzerine kuruludur. Eğitim kısmı ihmal edilmiştir. Medyanın etkisiyle geleneksel eğitim öğretimin gücü azalırken yenisi konulamamıştır. Zihinler popüler kültür ve sapkın hezeyanlarla doldurulmuştur. Önceliğimiz aileden başlayarak çocuklarımızı hakkıyla yetiştirmek şarttır. Bu topyekun eğitim-öğretim reformu gerektirir” dedi.

Erdoğan’ın eğitim-öğretim reformu açıklamasına tepki gösteren Şener, ”Eğitimi her değiştirdiğinde, Ülkemin gençliğini bitiriyorsun” dedi.

Şener, şu ifadeleri kullandı:

”Erdoğan ‘topyekün bir eğitim reformu yapmamız gerekiyor’ buyurmuş! Aman, dokunma sakın! Eğitimi her değiştirdiğinde, Ülkemin gençliğini bitiriyorsun. Değişme sırası sende. Eğitim reformunu Millet İttifakına bırak!”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

cem
8 ay önce
Eğitim reformu ihtiyaçtır. Sayın Şener, Anadolu liselerine giriş yapan gençlerin çözdüğü soruları okumalı, Üniversite araştırma görevisi sınavlarında gençlerin çözdüğü soru okumalı..Birde kendi dönemi ile muhasebe etmelidir. Eğitimde son 30 yıl içinde dünya çapında katkı sağlayıcı, kolaylaştırıcı büyük çalışmalar olmuştur. Bu gerçekleri görmek için yatılı okuyan bir Anadolu Lisesini ziyaret etsin. Bakınız gençler diyor ki, bizi devlet çok iyi bakıyor. Ders hocalarımız konuları bize iyi öğretiyor..Sayın ŞENER, daha neler olsun...
kaplan
8 ay önce
Sen ne anlarsın şener.Her şeye maydanoz olmayın yeter.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap