SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdulkadir Selvi'den şaşırtan iddia: ABD Kılıçdaroğlu'nu tehdit ediyor

Abdulkadir Selvi'den şaşırtan iddia: ABD Kılıçdaroğlu'nu tehdit ediyor

25 Mayıs 2022 Çarşamba - 11:01

AK Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla da bilinen Abdulkadir Selvi ABD tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na operasyon yapıldığını öne sürdü.

Hürriyet gazetesi yazarı Selvi bugünkü köşe yazısının bir bölümünde ilginç bir iddia ortaya attı. İktidara yakınlığıyla bilinen Selvi söz konusu yazısıyla muhalefetin iç dinamiklerini hedef aldığı aşikar olsa da ortaya attığı iddia oldukça ilginçti. Sevi “ ABD Büyükelçisi kimin için kulis yapıyor” başlığı altındaki yazısında ABD’nin Kılıçdaroğlu’na operasyon yaptığını açıkladı.

CHP’nin Maltepe mitinginin amacının Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını ilan etmek olduğunu iddia eden Selvi “Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı olan ABD ise mitinge yönelik provokasyon uyarısıyla aslında Kılıçdaroğlu’na karşı operasyon yapıyordu.” İfadelerini kullandı.

ABD'DEN KILIÇDAROĞLU'NA ADAYLIMK TEHDİDİ

Selvi yazısının sonuda ABD’nin Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiğini izah ederken “Kılıçdaroğlu’na, ‘Aday olur seçimleri kaybedersen ömür boyu travma yaşarsın’ diye aba altından sopa gösteriliyor. ‘Sen en iyisi CHP Genel Başkanı olarak devam et’ diye yol gösteriliyor.” diye yazdı

Selvi yazısının bir bölümünde de şu ifadeleri kullandı:

CHP’nin Maltepe mitingi öncesinde ABD’nin Ankara Büyükelçiliği vatandaşlarına yönelik provokasyon uyarısında bulunmuştu.

CNN Türk yayınında, “ABD bir provokasyon yapmazsa kimse yapmaz. Görün bakın CHP mitingi de en ufak bir olay çıkmadan bir karnaval havasında geçecek” demiştik. Öyle oldu.

Maltepe mitinginin teması Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin cumhurbaşkanı adaylığını ilan etmekti. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı olan ABD ise mitinge yönelik provokasyon uyarısıyla aslında Kılıçdaroğlu’na karşı operasyon yapıyordu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Selvi senin antenler saraydan sinyal alır. Sizin senaryolar artık normal insanlarda mide bulandıracak kadar basit. İlkel.
Serkan
1 ay önce
Vah sayın Selvi vahhhhhh. Nasıl haber aldın, nasıl uydurdun. Uydurma haberleri bırak seni direkt olarak tehtit eden ve hakkında bir çok iddia da bulunan Sedat PEKER e neden cevap vermedin…

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap