SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Abdulkadir Selvi: Bahçeli Akşener'e çiçek attı

Abdulkadir Selvi: Bahçeli Akşener'e çiçek attı

11 August 2020 Tuesday - 14:39

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı “Evine dön” çağrısını değerlendirdi. Selvi "Bahçeli Akşener'e çiçek attı; Erdoğan’ın destek vermesi, İyi Parti’nin bu öneriyi yeniden değerlendirmesine neden olmalı" görüşünü dile getirdi.

MHP lideri Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e 'evine dön' çağrısının Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan'dan da destek görmesi Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin de gündemindeydi. Selvi, "Erdoğan’ın destek vermesi, İyi Parti’nin bu öneriyi yeniden değerlendirmesine neden olmalı" diye yazdı.

Selvi, "Bahçeli’nin 'Evine dön' çağrısı İyi Parti’de bıçak sırtı bir durum olarak algılandı. Hem 'MHP’ye ve cumhur ittifakına dön', hem de 'Artık bu işi bırak, evine git' şeklinde. O nedenle Akşener başta olmak üzere İYİ Parti yöneticilerinin Bahçeli’nin çağrısına yaklaşımları pozitif olmadı. Bahçeli onlara bir pas attı ama onlar topu taca atmak için yarışa girdiler. Cumhur ve millet ittifakında kendilerini kilit parti konumuna getirecek bir pozisyonu da ellerinin tersiyle itmiş oldular. CHP ve HDP’nin aksine, Ayasofya’nın açılışını destekleyen, Ayasofya’yı ziyaret ettikten sonra 'Çok mutlu oldum' diyen Akşener’e, 'Senin yerin Ayasofya’ya karşı çıkanların yanı değil, Ayasofya’yı açanların yeri' diye çiçek attı. Aslında Bahçeli, 'Ayasofya ittifakı' önerdi." düşüncesini dile getirdi. 

Selvi, "Akşener birçok haksızlığa maruz kaldı. Bir kadının kaldıramayacağı ithamlara muhatap oldu. Ama belli ki Bahçeli’nin önerisiyle yeni bir sayfa açılmak istendi. İyi Parti bunu kabul eder ya da etmez. O ayrı ama İyi Parti, sırtında HDP ve CHP yükünü taşımak yerine, muhalefette kendine yeni bir kulvar açabilirdi. 'İktidarın doğrularına destek, yanlışlarını ise eleştirmek suretiyle' siyasette başvurulan bir adres konumuna getirebilirdi. 'Akil siyaset' pozisyonunu üstlenebilirdi. Bahçeli’nin önerisine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destek vermesi, İyi Parti’nin bu öneriyi yeniden değerlendirmesine neden olmalı. Çünkü burada Akşener’e 'Siyaseti bırak, evine dön' diyen yoktur. Zaten siyasetçiyi evine ancak millet gönderir. Ama burada daha çok bir ittifak çağrısı olduğu anlaşılıyor. O nedenle İyi Partililerin telaşla değil, biraz sabırla hareket edip bir sonraki adımı gördükten sonra değerlendirme yapmaları daha yararlı olur. Çünkü Bahçeli bunu bir adım daha ileriye götürebilir. Siyasi hedefi daha net anlaşılabilir yeni bir çağrı yapabilir." ifadesini kullandı. 

Selvi, "İyi Parti, yakaladığı siyasetin kilit partisi rolünü iyi değerlendirmeli. Bir sonraki adımı görmeden kapıları kapatmakla, kendini CHP ve HDP ile ittifaka mahkûm konumuna düşürebilir." değerlendirmesinde bulundu. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

pırlanta
5 ay önce
Bakınız 1402 de Ankara Meydan muharebesi oldu. Yıldırım esir düştü. Anasdoluda taş üstünde taş kalmadı..Bakınız 50 yıl sonra ancak Fatih döneminin insanları yetiştirilebildi. 1453 yılında İstanbul Fethedildi..Sayın ERDOĞAN,BAHÇELİ ve AKŞENER gibi kökü ezelde dalları ebette olan ağacın meyvelerini 1950 den sonraki gayretlerle yetişti. Bu değerler kolay yetişmiyor. Değerler canazeye gitmekle olmuyor.Sağ iken bir ve bütün olarak sevgide,insanlıkta birleşmek...O zaman canazelerde rahmet ve dua oluruz..Sevilmeyen hataları bırakıp sevil güzellikle
Güven
5 ay önce
Siyasetin yobazları
Ahmet
5 ay önce
Meral Akşener böyle bir hata yaparsa ömrüm Ülkücülükle geçti,gider direk CHP ye oy veririm.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap