SON DAKİKA

Haber > Siyaset > 6 milyar liralık yolsuzluğun yapıldığı ihale belli oldu

6 milyar liralık yolsuzluğun yapıldığı ihale belli oldu

27 Ocak 2022 Perşembe - 16:46

Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile hazineden 6 milyar TL’nin 5’li çeteye aktarıldığı ihalenin nereye ait olduğu belli oldu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NTV canlı yayınına çıkacağı saatte Twitter’dan ‘önemli bir konu’ hakkında bilgi vereceğini paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 milyar liralık yolsuzluk belgelerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamasında, “Sevgili halkım, bu akşam saat 22.00’de önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim. Burada buluşmak üzere…” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında, “AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL’nin 5’li çeteye peşkeş çekildiğini” ifade etti.

“İHALENİN NEREYE AİT OLDUĞU BELLİ OLDU”

Gazeteci Ozan Gündoğdu, CHP Lideri’nin bahsettiği ihalenin Bursa Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ihalesi olduğunu savundu. Gündoğdu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği ihale Bursa Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ihalesi. Bu ihale önce iptal ediliyor sonra 3 katı bedelle ve pazarlık usulüyle Kalyon’a veriliyor, daha sonra da Kalyon’un bu ihalede kamudan alacağı 9,5 milyar TL vergiden istisna tutuluyor.,”

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
YALANIN DANİSKASI. AYNI MAN ADASI BELGELERİ GİBİ BİR KAÇ ŞEREF YOKSUNU FETÖCÜNÜN UYDURMASI BELGELER İLE REİSE ÇAMUR ATMAYA KALKIYOR BOŞ BELEŞ ZEKALI BATIK GENEL MÜDÜR YA AVANESİNE NE DEMELİ SAZAN GİBİ HEMEN ATLIYORLAR HALA YETERİNCE DERS ALAMAMIŞ ZAVALLI PARANOYAK SÜRÜSÜ
Gagavuz
3 ay önce
Vay ve buda yalan çıktı ya.Neymiş ihalelerde ne Cumhurbaşkanı nede bakan imzası olmazmış..birisi Kılıçdaroğlu nu çok kötü faka bastırdı.chp içi kazanlar kaynıyor.ama Kılıçdaroğlu bunun altında kalmaz
yeşilyurtlu
3 ay önce
haberinize iyi bakın 6 milyar dolar alt satırda 6 milyar tl olmuş.ama bu haberle ilgili karaismailoğlu osmanlı tokatını çekti ht tv de...
kara
3 ay önce
chp de taciz tecavüz yapılırken nerde ididniz .. bunu da yaz
Doğru söz
3 ay önce
Zehir zıkkımları olsun! Çaresiz en ağır hastalıllarda kat be kat fazlasını harcasınlar ve yediklerini da sıçanasınlar yaRabbim! Amin
Merkür
3 ay önce
Şu ingliz ile balık lokantasında yenilen dört kişilik yemeğin ücreti olan kırksekiz bin lirayı İBB ye ödeyenler için de aynısı olsun mu..
HALİL İBRAHİM KESKİN
3 ay önce
EĞER YEMEMİŞLER DE UYDURMA BİR İFTİRADAN İBARET İSE RABBİM KİMSENİN YANINA KOYMAZ UNUTMAYIN SUİZAN ÇAMUR SİYASETİ VE PARANOYAK YAKLAŞIMLAR KİMSEYE FAYDA VERMEZ HELE DE DOĞRU SÖZ NİCKLİ HEMŞERİM SANA
Salih
3 ay önce
Soru..eğer altı milyar verildi ise dokuzbuçuk milyar nasıl vergiden muaf..daha açıklama yaparken çelişki dolu.böyle yalan yanlış şeyler ile ortaya çıkmak akp ye yarar yoksa Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçiminden çekilsin diye birileri yanlış yönlendirip onu zora sokmaya mı çalışıyor..parti içinde birileri ayağını kaydırma peşinde ama onun da hamlesi gelir yakında
Erkan
3 ay önce
Yav he he. İstanbul da patlayınca mevzu değiştirme taktiği.Varsa yolsuzluk savcılığa git.hani sizin Ekrem diyor ya varsa bir şey suç duyurusunda bulun.o kadar partiniz hukukçuya sahip..sonra çık ve de ki ne oldu.. ödeme yapıldı dedim yolsuzluk yapıldı denedim diye çark et..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap