SON DAKİKA

Haber > Siyaset > 128 milyar dolar nerede anketinden dikkat çeken sonuç

128 milyar dolar nerede anketinden dikkat çeken sonuç

17 Nisan 2021 Cumartesi - 13:46

Aksoy araştırma tarafından yapılan son kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı. Anket sonuçlarına CHP'nin "128 milyar dolar nerede" sorusu damgasını vurdu.

Aksoy Araştırma, Türkiye Gündemi Nisan Ayı 3. Hafta Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.

Araştırmada, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından bilboard ve ilçe binalarına asılan“128 Milyar dolar nerede?” afişlerinin 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan kaldırılması hatırlatılarak, toplatılan bu afişlerle ilgili aşağıdakilerden hangisi sizin görüşünüzü daha çok yansıtmaktadır? sorusu soruldu.

Soruları yanıtlayan yurttaşların yüzde %66,7’si “128 Milyar dolar nerede?” afişlerinin cumhurbaşkanına hakaret içermediğini söylerken, %33,7’si cumhurbaşkanına karşı hakaret içerdiğini düşündüğünü belirtti.

 MHP VE AK PARTİ SEÇMENİNDE DÜŞÜNCE AYRILIĞI

Araştırmada en çok dikkat çeken detay ise, Cumhur İttifakı'nın bir bileşeni olan MHP seçmeninin %51,8’inin “128 Milyar dolar nerede?” afişlerinin Cumhurbaşkanı’na karşı hakaret içermediğini söylemesi oldu. Aynı soruya AK Parti seçmeninin %62’si “hakaret içermektedir” %38’i ise hakaret içermemektedir yanıtını verdi.

Millet İttifakı'nda ise CHP ve İYİ Parti seçmeni büyük çoğunlukla afişlerin Cumhurbaşkanı’na hakaret içermediği görüşünü paylaştı. CHP seçmeninin %94,7’si 'afişler hakaret içermemektedir' derken, İYİ Parti seçmeninin %92’si afişlerin hakaret içermediğini belirtti. HDP seçmenin de %98’i “128 Milyar dolar nerede?” afişlerinin Cumhurbaşkanı’na hakaret içermediğini dile getirdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Lazz
25 gün önce
Şair sen kendi hayalini yaziyorsunda Milletin nasil düşüneceginidemi karar veriyorsunuz.İyice poronoyak oldunuz cirpinmayin kaybedeceksiniz bu Millet Rahatliyacak.GELECEK BU MILLETIN İNŞALLAH.
Şair.
25 gün önce
.Ak parti bu parayı karıya kıza verdi şarap içti havai adalarında balolarda diskolarda harcadı.Buna da inanırsınız siz.
Doğru söz
25 gün önce
Sen söyle Şair, AKP az mı yandaş milyarder yarattı? Hawaide yeyen olmadı belki ama hasba bibi zehir zıkkım yeyen çoooook. Allah onları da destekçilerini da affetmesin.
Kazım
26 gün önce
ÜLKENİN 100 YILLIK BİRİKİMİ YANİ KEFEN PARASI BİRİLRİNE PEŞKEP ÇEKİLİP BİTİRİLECEK VE YÜZDE 33 BUNU CUMHURBAŞKANINA HAKARET KABUL EDECEK İŞTE AKP YE OY VEREN SEÇMENİN OSİKOLİJİK DURUMU BU. BÖYLE OLDUĞU İÇİN YÜZDE 30 LARIN ALTINA DÜŞMÜYOR.
Doğru söz
26 gün önce
Zavalli insanlar o kadar çok ki! Bre cahiller, 128 milyar nerede sorusuna hem Cumhurbaşkanına hakaret içeriyor diyecek ve hem de ona oy vereceksin! Yani onun hakaret sayılan eylemleri de mi size hoş geliyor? Destur vallahi...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap