SON DAKİKA

Haber > Sağlık > O ülke koronavirüs aşısı için tarih verdi

O ülke koronavirüs aşısı için tarih verdi

20 June 2020 Saturday - 10:09

2019'un Aralık ayında koronavirüs salgının ilk çıktığı ülke olarak bilinen Çin'den Kovid-19 aşısına yönelik sevindiren bir açıklama geldi.. Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Wu Zunyou'dan aşının 2020 sonunda dünyaya tanıtılacağını açıkladı.

Küresel çapta sağlık krizine dönüşen koronavirüs salgınına yönelik aşı ve ilaç bulma çalışmaları bilim dünyasının ana gündeminde.. Dünya genelinde Covid-19 vakalarının sayısı 8,5 milyonu, ölüm sayısı 456 bini geçerken, aşı arayışları da tüm hızıyla devam ediyor.. Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Wu Zunyou'dan konuya ilişkin umut verici bir açıklama geldi. Zunyou, koronavirüs aşısının 2020 sonunda dünyaya tanıtılacağını açıkladı.

''Testleri geçti''

Çin'de yerel bir kanala konuşan Zunyou, salgına ilişkin ikinci dalganın başladığı Pekin’in kontrol altına alındığını ifade etti. Zunyou, yıl sonunda tatınıtılan aşının testleri geçtiğini de sözlerine ekledi.

32 yeni vaka tespit edildi

Son 24 saatte 32 kişide koronavirüs tespit edilmesiyle ülke genelinde vaka sayısı 83 bin 325’e yükseldi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

aslan a
7 ay önce
"çin koronavirüs aşısı için tarih verdi" şeklinde başlık atsanız 3. sınıf tık avcısı başlık atmamış olursunuz. tarihi merak eden habere bakar zaten.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap