SON DAKİKA

Haber > Sağlık > Korona virüs belirtileri değişti. Bu belirtisi olanlardan uzak durun

Korona virüs belirtileri değişti. Bu belirtisi olanlardan uzak durun

08 Nisan 2021 Perşembe - 12:12

Hürriyet gazetesi yazarı ünlü doktor Osman Müftüoğlu, İngiliz mutantıyla birlikte korona virüs belirtilerinin değiştiğini vurguladı. Daha önceki vakalarda ateş, öksürük gibi belirtilerin yerini hapşırma, geniz ve burun akıntısı, iştahsızlık ve titreme gibi belirtilerin aldığını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı ünlü doktor Osman Müftüoğlu, İngiliz mutantıyla beraber korona virüs belirtilerinin de değiştiğini yazdı.

Hastalık tablosunda farklı belirtilerin ortaya çıktığını yazan Müftüoğlu’nun yazısı şöyle:

Bu yeni mutant virüs yani ortalığı kasıp kavuran “İngiliz mutantı” sadece daha kolay bulaşmıyor. Bu yeni virüsün oluşturduğu hastalık tablosunda da farklı bazı belirtiler var.

Örneğin, daha önceki vakalarda çok sık görülen ateş, öksürük ve benzeri belirtiler yerlerini İngiliz mutantı virüsüne yakalananlarda “HAPŞIRMA, GENİZ VE BURUN AKINTISI, İŞTAHSIZLIK VE TİTREME” gibi daha önce pek de alışık olmadığımız yeni belirtilere bırakmış gibi görünüyor. Daha doğrusu COVID-19’un eski işaretlerine ek olarak son zamanlarda bu 4 belirtiye de sık sık rastlıyoruz.

Bu nedenle hapşırma, burun akıntısı, boğazda yanma gibi klasik nezle belirtisi yaşayanların da muhtemel bir COVID-19 enfeksiyonunu erken yakalayabilmek amacıyla vakit geçirmeden bir PCR testinden geçmelerinde fayda var.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap