SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 20.05.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 20.05.2019

20 Mayıs 2019 Pazartesi - 11:15

Olaylar ve Yaşananlar | 20.05.2019

OH NE GÜZEL İŞ!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geçtiğimiz günlerde TÜGVA için protokol işbirliği talebi gündem maddeleri arasında sunuldu. CHP ve İYİ Partili üyelerin olaya son derece hassas davranıp ‘Ülkenin cemaat, vakıf ve derneklerden ne çektiği ortada’ dedikleri gündem maddesi AK Partili üyelerin oy çokluğuyla geçti. Bu gelişmenin ardından bizi arayan vatandaşlar, “Mecliste yapılan tartışmada bu işbirliğini kimin talep ettiği yönündeki soru ile ilgili olarak dikkat çeken bir bilgi paylaşımı oldu. Harıl harıl TÜGVA tartışılırken talebin kimden geldiği sorusu da cevabını buldu. İyi o zaman her işbirliği talep eden meclise gelip oylamadan geçecekse önüne gelen belediyeden onay almak için sıraya girsin. Oh ne güzel iş! Bu talep bu kuruluşa özel mi acaba?” diye sordu.

İKRAMİYELER ÖDENMEDİ

Giresun’da belediye başkanlığı koltuğuna oturan Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart yerel seçimlerine iki gün kala belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek, seçildiğinde ilk iş olarak işçilerin birikmiş ikramiyelerini ödeyeceğini müjdelemişti. Giresun Belediyesi’nde çalışan 120 kadrolu işçinin 2018 yılından kalan 52 günlük ikramiyesi, 25 günlük sendika ikramiyesi, 1 Ramazan Bayramı parası, 1 Kurban Bayramı ücreti, 1 giyim yardımı parası ve öğrenim yardımı ödenmesi bekleniyor. Ayrıca, kadrolu işçilerin 2019 yılından 13 günlük devlet ikramiyesi bulunduğu ve bu tutarın da yaklaşık 15 bin lira olduğu biliniyor.

GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ

Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Figen Meşeli danışmanlığında ‘Atatürk’ün Samsun’a Ayak Basışı ve Milli Mücadele’nin 100. Yılı’ münasebetiyle özel bir konseptte hazırladıkları afiş tasarımlarını sergiye dönüştürdü. Sergide, Atatürk, Milli Mücadele, Samsun, Bandırma Vapuru, 19 Mayıs 1919, Bağımsızlık, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet temalı afişler yer aldı. Sergi için özel olarak Türk bayrakları ile donatılan fuaye alanında marşlar çalındı.

EKMEĞE ZAM GELDİ

Yaşanan ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşlar üst üste gelen zamlarla sarsılıyor. Uzun süredir 400 gram ekmeğin 2 TL'ye satıldığı Gümüşhane'de bu ekmeğin gramajı yüzde 13 azaltılarak 350 grama çekilirken, 3 TL'ye satılan 600 gramlık ekmeğin gramajı yüzde 17 oranında azaltılarak 500 grama çekildi. Fiyat olarak yüzde 20, gramaj olarak yüzde 13 ile yüzde 17'lik bir azaltıma gidilen tarife fırınlarda uygulanmaya başlanırken, bin gramlık ekmek ve bin gramlık köy ekmeği 5 liradan 6 liraya yükseldi. Gümüşhane’de ekmeğe yüzde 20 zam yapılması vatandaşları üzdü.

AYBASTI DESTEK BEKLİYOR

Ordu’nun Aybastı ilçesinde 89 binanın olduğu mahallede önceki gün meydana gelen heyelanda 22 bina ile 1 cami tamamen yıkıldı. Heyelan tehdidi nedeniyle önceki gün girişlerin yasaklandığı mahalleye girişlere kısmen izin verildi. Tahliye kararı verilen binalardan eşyalarını taşıyanlar, evlerinden gözyaşlarıyla ve hüzünle ayrılıyor. Eşyalarını akrabaları ve komşularının evlerine geçici olarak taşıyanlar, bir an önce afet konutları yapılmasını istiyor.

EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER!

Artvin İl Jandarma Komutanlığı’nda 14 engelli vatandaşa yönelik temsili askerlik yemin ve terhis töreni düzenlendi. Artvin  İl jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Türker, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İl Jandarma Komutanı Bahtiyar Yılmaz, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Başsavcı Muhammet Başbay, protokol üyeleri, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Yemin eden engelli kardeşlerimiz asker olmanın mutluluğunu yaşadı.
Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

550

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap