SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 16.08.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 16.08.2019

16 Ağustos 2019 Cuma - 12:12

Olaylar ve Yaşananlar | 16.08.2019

13 AYDA 2 BİN ATAMA

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen referandumla kabul edildi. Sistem, 24 Haziran 2018'deki genel seçimlerin ardından resmen yürürlüğe girdi. Bir yılını aşan süre içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz 2018’de mazbatasını almasının ardından yaptığı atamaların aylara göre dağılımı şöyle: Temmuz: 57 atama, Ağustos: 215 atama, Eylül: 518 atama, Ekim: 102 atama, Kasım: 63 atama, Aralık: 36 atama, Ocak: 60 atama, Şubat: 100 atama, Mart: 411 atama, Nisan: 26 atama, Mayıs: 51 atama, Haziran: 324 atama, Temmuz: 198 atama, Ağustos: 80 atama.

DEVİR TESLİM

Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanlığını yaklaşık 4 yıldır devam ettiren Salih Taşcı görevini Şiran Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Murat Taştan’a devretti. Devir teslim törenine katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, “Her zaman söylediğim bir şey var ki; başkanlık bir nimet değil külfet makamıdır. Burası şehitler makamıdır. Şehit olacağını bile bile bu makama talip olanların makamıdır. Başkan arkadaşım daha az uyuyacak, daha fazla çalışacak. Bu şuurla ocağımıza hizmet edecek” dedi. Murat Taştan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HIDIRNEBİ’DE KUTLAMA

AK Parti 18. yılını Akçaabat Hıdırnebi Yaylası’nda kutladı. Kuruluş yıl dönümü etkinliklerine milletvekilleri Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora ile Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı. Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, AK Parti’nin bir millet hareketi olarak bu kutlu yolculuğa başladığını ifade ederek, "Azim ve kararlılığımız eksilmemiştir. Kardeşliğin, vefanın, dayanışmanın; kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her kökenden, her meşrepten insanıyla 82 milyonun partisi olan partimiz bu kutlu yolda nice 18 yıllara ulaşacaktır. Bu inançla ve Türkiye sevdamızla ileri, daha ileri diyoruz! Akçaabat teşkilatı olarak milletimize hizmeti ve kutlu yürüyüşümüzü daha da ileriye taşımak için her türlü fedakârlığı bütün teşkilat mensubu kardeşlerimle eksiksiz bir özveriyle yapacağımızın sözünü de tüm teşkilatım adına veriyorum. Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya devam edeceğimizi belirtir, tüm AK Parti ailesinin, davamıza yürekten gönül verenlerin 18’inci yaşının hayırlara vesile olmasını dilerim” mesajı verdi.

TATLI’NIN MESAJI  

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, partisinin kuruluşunun 18. yıl dönümü ile ilgili olarak, “Bu kutlu dava millet davasıdır. Mili iradeye sahip çıkma davasıdır. Hainlerin, zalimlerin, işbirlikçilerin, şer odaklarının karşısında dik durma, mazlumlara sahip çıkma davasıdır. Bu dava bir çınardır. Bu çınarın kökü devlet, gövdesi cumhuriyet, dalları millet, yaprakları ay yıldızlı bayrağımızdır. Bu çınarın kokusu memleket, gölgesi mazlumların sığınağı oldu. Bu çınar başka ağaçlara benzemez. Mevsimler gelip geçse de bu çınarın yaprakları asla yere düşmez. Karlar yağsa da, rüzgar, fırtına çıksa da bu çınar sapasağlam ayakta kalacak. Bu davaya inancını her geçen gün arttıran, güvenen milletimizin desteğiyle 2002 yılından bu yana görevde bulunan AK Parti iktidarlarında Türkiye'nin durdurulamaz yükselişi ve hayal diye nitelendirilen tüm yatırımların tek tek hayata geçmesi milletimizin geleceğe umutlarını arttırmış ve Yeni Türkiye'nin temelini oluşturmuştur” dedi.

CHP BUGÜN TOPLANIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının ardından 16-17-18 Ağustos’ta 81 il başkanıyla bir araya gelecek, ekim başında ise milletvekillerini toplayacak. CHP’de normal takvime göre Şubat 2020’de yapılması öngörülen, Genel Başkan ve Parti Meclisi üyelerinin seçileceği olağan kurultayın da nisan veya mayıs ayına sarkabileceği belirtiliyor.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap