SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 14.05.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 14.05.2019

14 Mayıs 2019 Salı - 09:32

Olaylar ve Yaşananlar | 14.05.2019

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

Giresun Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un görev süresinin dolmasına bir yıl kalmasına rağmen ilde kulis faaliyetleri artmaya başladı. Coşkun’un yerine yeni bir rektör ataması yapılacağı yönünde yapılan kulislerde, rektörlük için Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas’ın yanı sıra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Serkan Soylu ve Prof. Dr. Canan Çelik’in adıl telaffuz edilmeye başlandı. Bu arada mevcut rektörün yeniden atanabileceği de yapılan konuşmalar arasında yer almakta.

ERZURUM’DA TOPLANTI

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği (ÇOKAB) tarafından Erzurum Oltu Belediye Başkanlığında yapılan olağan meclis toplantısına Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’de katıldı.
Çoruh Havzası Kalkınma Birliği (ÇOKAB) toplantısında; Çoruh havzası belediyelerinin özellikle çöp sorununun giderilmesi konusu ele alındı. Bu amaçla, bugüne kadar işletilen süreç ve şimdiden sonra birliğin yapması gerekenler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya katılan Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi “Katı atık depolama ve ayrıştırma tesisinin kurulması ve bölge belediyelerinin çöp sorununun ortadan kaldırılması için daha çok sorumluluk alarak sonuç alabileceğimiz ifade ettik. Verimli bir toplantı oldu” dedi.

ÇÖP SEFERBERLİĞİ

Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekiplerince Giresun merkez köylerinin tamamının çöpleri toplamıyor. Genel Sekreterlik bu kapsamda üç çöp toplama aracı ve 9 personel ekibi ile Giresun merkez köylerinin tamamının çöplerini toplayarak doğanın kirlenmesine, dere yataklarının temizlenmesine çok büyük katkı sağlıyor. Özel İdare Genel Sekreterliği bu kapsamda Kümbet ve Bektaş yaylalarının da çöplerini toplayarak, yayla turizmine çok büyük katkı yaptığı gözleniyor. Genel Sekreterlik bu kapsamda 2018 yılı içinde yaylalar dahil olmak üzere 3 çöp toplama aracı 9 personel ve 2 bin konteyner ile beraber 3,5 milyon ton çöp topladı. Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği adeta doğanın temiz tutulması, çöplerin toplanması için seferberlik ilan etmiş gibi çaba harcadığı gözleniyor.

TRABZON’DAN ANTARTİKA’YA

Bilim ve barış kıtası diye adlandırılan Antarktika, Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Başar’ın evi gibi oldu. Değerli hocamız proje kapsamında kıtadan örnekler aldığını ve çalışma alanlarının denizler ve karalar olduğunu , denizde yapılan çalışmada besin zinciriyle ilgili araştırmalar yapılıyor. Karada yaptığımız çalışmalar ise sularından sedimentgöl örnekleri alınarak gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmaların bilimsel çalışmalara katkı sunacağını dile getirdi.

HÜSEYİN GİTTİ, HÜSEYİN GELDİ

Giresun Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın’ın emekliye ayrılacağı ileri sürüldü. Bir değişiklik olmazsa bir Hüseyin gidiyor, bir Hüseyin geliyor. Bulancaklı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın'ın emekli olması halinde ise bu göreve Keşaplı Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Külekçi'nin getirilmesi beklenirken, Kovanlık beldesi eski belediye başkanı Mehmet Küçük’ün de genel sekreterlik için nabız yokladığı öğrenildi.

HANİ ADALET

Giresunlu İstanbul Bağcılar AK Parti’li belediye başkanı Lokman Çağrıcı belediyede engelli çalışmaları yapan Ayşe Baykal ile kardeşi Hanife Baykal’ın işine son vermiş. Partisinin gönül belediyeciliği sloganı ile yola çıkmasının ardından seçilip işbaşı yapan Çağrıcı’nın bu eylemi tepki ile karşılandı. Bu arada Baykal kardeşlerin işine son verilmesinin nedeni olarak, Ayşe Baykal’ın Odatv’de Ekrem İmamoğlu ile ilgili yazdığı yazının gerekçe gösterildiği ileri sürüldü.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap