SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar > Olaylar ve Yaşananlar | 13.08.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 13.08.2019

13 Ağustos 2019 Salı - 09:25

Olaylar ve Yaşananlar | 13.08.2019

RİZELİ İSİM DAVUTOĞLU İLE

Yeni parti kurma hazırlığı yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. İddiaya göre, Ahmet Davutoğlu ve ekibine Türkiye’deki terör tehditleri nedeniyle daha önce verilmiş olan polis korumaları, parti kurma hazırlıkları nedeniyle geri çekildi.

AK P İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa eden, Davutoğlu ekibindeki RİZELİ siyasetçi Selim Temurci’ye sordu. AK Parti İstanbul eski İl Başkanı Selim Temurci, iddiayı doğruladı.

TRABZON’DA DURUM

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın parti kurma girişimleri hızla sürerken bu çalışmalarda kimlerin rol olacağı merakla bekleniyor. Trabzon’da ise AK Parti’den küstürülen isimlerin bu harekette yer alması için yoğun baskı altında olduğu öğrenildi. Özellikle teşkilatın izlediği politika ve parti içi dengeleri bozma adına attığı adımlar sonrası partiden uzaklaşan isimlerin yeni oluşumlar için düşünme aşamasında olduğu iddia edildi.

AYVAZOĞLU TAKDİR GÖRÜYOR

AK Parti Trabzon Milletvekili kentte herkes tarafından sevilmeye başlandı. Ayvazoğlu’nun reklam kokmayan çalışmaları, kadınlarla ve partilileri ile sağladığı iletişim kendisine olan ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Dedikodudan uzak, kapı arkası dedikodulara itibar etmeyen Ayvazoğlu’nun Cumhurbaşkanının gönüllere giremedik sözünü dikkate alarak partisi adına yaptığı çalışmalar herkes tarafından takdirle karşılanıyor.

Partililer, fotoğraf çektirmek, kurdela kesmek ve bayramdan bayrama hatırlayanlara Ayvazoğlu’nun yaptığı çalışmaları örnek göstererek, gönüllerde yer bulmak için yağ tabakası, yalaka takımı ile değil, sandıkta oy verip seçtiği isimlerin kendilerini unutmaya başladığını dile getirerek milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun seçildikten sonra kısa sürede milletle kurduğu iletişim takdirle karşıladıklarını dile getirerek herkesin bu çalışmaları örnek almasını istedi.

ZORLUOĞLU'NA DESTEK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra çalışma kadrosunu kurma adına attığı adımlara partisinin içinden kapalı kapılar arkasında laf üretenlere rağmen dik durup yoluna devam etmesi halk tarafından takdirle karşılanıyor.

Konuştuğumuz partililer, “Zorluoğlu’nun şov kokmayan çalışma düzeni, halkla buluşmaları, belediyenin imkanlarını kentin ve yaşayanının hizmetine en üst seviyede sunma adına yaptığı çalışmalar takdirle ve ilgiyle izleniyor. Zorluoğlu’nun çalışma arkadaşlarını seçip üst seviyede hizmet vermesine karşı parti içerisinde kapı arkasında konuşulması ise milletin ve biz partililerin gözünden kaçmamakta.

Gönüllere girmenin yolunun herkese eşit uzaklıkta ve yakınlıkta olmaktan ve dedikodulardan uzak, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden geçtiğini bilmeyen yoktur. Bu anlamda Zorluoğlu’nun yol haritası ve çalışma prensipleri bazı belediye başkanlarının küstüm oynamıyorum misali tavır ve davranış gösterenler dahil herkesin örnek alacağı bir başkanlık anlayışı olmakta” dedi.

BAYBURT’TA BAYRAMLAŞMA

Bayburt’ta bayram sevincinin protokol ve vatandaşları bir araya getirip paylaşılmasına olanak sağlayan asırlık geleneğin bu bayramdaki adresi Esentepe Mahalle Odası’ydı. Bayramlaşma programına Vali Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Eski İçişleri Bakanı Ülkü Gökalp Güney, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte vatandaşlar katıldı.

Vali Epcim, mahalle odalarının Bayburt’un örf ve geleneklerine bağlı olduğunun bir göstergesi olduğuna dikkat çekerek, “Bunun yanı sıra Bayburt’umuzun güzel insanlarıyla bir araya gelmekten de ayrıca mutlu olduk. Bayburt’umuzda çok güzel bir kardeşlik havası var. Bayram sevincini paylaşırken sosyal açıdan dezavantajlı gruplar olarak tabir ettiğimiz kardeşlerimizi unutmamamız gerekir. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz var. Özellikle fakir fukaranın elinden tutma, yetim ve öksüzleri hatırlamak gibi vicdani görevlerimiz var. Bu görevlerimizi de yerine getirirsek güzel olur diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

KELKİT TSO’DAN YENİ PROJE

Gümüşhane Kelkit TSO; Gümüşhane’mizin marka ürünlerini ve yöresel ürünlerini daha etkin ve profesyonelce pazarlamak için, günümüzün en önemli pazarlama yöntemlerinden biri olan interaktif pazarlama yöntemini kullanarak Pazar payını arttırmaya çalışacak. Bu kapsamda Kelkit Ticaret ve Sanayi Odasının hazırladığı proje Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının Teknik Destek çağrısı kapsamında destekleme kapsamına alınmıştır. Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman proje sözleşmesini imzalayarak hayata geçirmiştir.
 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap