SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 10.05.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 10.05.2019

10 Mayıs 2019 Cuma - 09:22

Olaylar ve Yaşananlar | 10.05.2019

KASAP GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ

2014 Mahalli İdareler Seçimi'nden önce görev yaptığı Ankara Gazi Üniversitesi’ndeki görevinden istifa ederek Rize Belediye Başkan adayı olan ve 2019 yılına kadar da belediye başkanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Reşat Kasap üniversitedeki eski görevine geri döndü.

KUYUMCU’YA ÖNEMLİ GÖREV

Nisanda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçilen ve yaptığı çalışmalarla takdir kazanan İsmail Kuyumcu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından 'TOBB İnşaat ve Taahhüt Kurulu' üyeliğine seçildi. Kuyumcu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen 'İnşaat ve Taahhüt Kurulu' toplantısına katılarak göreve resmen başladı.

ERDOĞAN RİZE’YE GELİYOR

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde "Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı" konulu konferans verecek. RTEÜ ile Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ve Erdoğan'ın konuşmacı olarak katılacağı konferans, yarın üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda saat 14.00'te gerçekleştirilecek.

ÇEBİ: GÖZÜNÜZÜN YAŞINA BAKMAM!

Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşanan trafik ve otopark sorunu belediye meclisinde masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Recep Çebi, "Trafik sıkışıklığı ve otopark sorununu ortadan kaldıracağız. Böyle bir sorunun ilçemizde yaşanmaması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Sahilde 5.000 araç kapasiteli ücretsiz otoparkımız mevcut. Alternatifler üretebiliriz. Lakin trafik sıkışıklığı konusunda, özellikle işlek ve yoğun bölgelerde aracını park edenlerin gözünün yaşına bakmayacağız. Yoğun bölgeye göre park süreleri belirleyeceğiz. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bir araç gelip akşama kadar orada park halinde bulunamayacak" dedi. Toplantıda ayrıca Araklı'da TOKİ tarafından yapılan sanayi sitesinde bulunan dükkanlara 4 ay içinde geçmesi kararlaştırıldı. Dört ay sonunda dükkanlarına geçmeyenlerin çalışma izinleri iptal edilecek.

UZUN’UN UZUN YOLCULUĞU

Trabzon Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramiz Uzun, soyadı gibi uzun bir hizmet yolculuğuna çıktı. Borçla devraldığı belediyenin hizmetlerinin aksamaması için yoğun bir çalışma temposuna giren Uzun, ilçenin birçok mahallesinin sorunlarının çözümünü tek tek hayata geçiriyor. Uzun, “Halkımız bize güvendi, destek oldu. Onların bu güvenine layık olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diyor.

T.C'Mİ GERİ VER!

CHP Perşembe İlçe Başkanı Ali Rıza Tanrıverdi, Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan’a seslenerek T.C. ibaresinin belediye binasının girişine asılmasını talep etti. Tanrıverdi, “Biz Perşembe CHP İlçe Teşkilatı olarak Perşembe’nin yeni belediye başkanı Mustafa Sayım Tandoğan’dan ilçe belediye binamızın belediye yazısı yerine 'T.C. Perşembe Belediyesi' yazısının uygulanarak hayata geçirilmesini istiyoruz. Bizim bu isteğimizin Sayın Tandoğan tarafından makul karşılanarak yerine getirilmesi en büyük arzumuzdur” dedi. ORDU-GİRESUN Hava koşulları ve teknik eksiklik nedeniyle yolcu taşımada sıkıntı yaşandığı iddia edilen Ordu-Giresun Havalimanı’nda nisan ayında 81 bin 432 yolcuya, dış hat yolcu trafiği 373, toplam yolcu trafiği ise 81 bin 432 oldu. Bu rakam 'Havaalanı uçuyor' olarak yorumlanıyor. Bölgenin önemli bir açığını kapatan havaalanının yolcu sayısının artması memnuniyetle karşılandı.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap