SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 08.07.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 08.07.2019

08 Temmuz 2019 Pazartesi - 11:47

Olaylar ve Yaşananlar | 08.07.2019

MÜDÜR VE YARDIMCILARI DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığının eğitim kurumlarına yeniden yöneticiliğe görevlendirme listesi yayımlandı. Buna göre, Vakfıkebir'de 13 okul müdürü ve 17 müdür yardımcısının görev yerleri değişti. Görev süreleri dolan (4 yıllık ve 8 yıllık) okul müdürleri ve müdür yardımcıları için yer değiştirme süreci sona erdi. Bununla birlikte birçok okul müdürü ve müdür yardımcısı görev yeri değişikliğine tabii tutuldu.

KANADA’YA UĞURLANDILAR

Bir süredir Bayburt’ta kalan Iraklı göçmenlerin Kanada’ya sığınma başvuruları Birleşmiş Milletler (BM) tarafından mülteci statüsü verilerek kabul edildi. Iraklı göçmenler Raid, Yusuf ve Yasiri Abdullah, Bayburt’tan Kanada’ya gitti. Göçmenleri Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Kanada’ya uğurladı.

ORDU MÜZE BEKLİYOR

Ordulular, kendi topraklarından çıkarılan ancak, arkeoloji müzesi olmadığı için başka illerin müzelerine gönderilen tarihi eserlerin bu şehre getirilmesini istiyor. İstek üzerine Kültür Müdürü Uğur Toparlak, sürgündeki tarihi eserlerin yeni yapılacak arkeoloji müzesinde sergilenmesinin planlandığını açıkladı. Yıllardır dile getirilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen arkeoloji müzesi için en son Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan, şimdilerde AK Parti Genel Başkan Vekilliği görevini yürüten Prof. Dr. Numan Kurtulmuş geçen yıl söz vermişti. Söz verilmesinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, bugüne kadar herhangi bir somut adım atılmadı.

AÇÜ-ROMANYA İŞBİRLİĞİ

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında bir dizi temasta bulunmak üzere Artvin’e gelen Romanya Timişoara Politeknik Üniversitesi’nden Dr. Vlad Vinatu ve Arad Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’ndan Bianca Laura Sod, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi ziyaret ettiler. Görüşmede işbirliği anlaşmaları konularında değerlendirmeler yapıldı. Bu bağlamda, Timişoara Politeknik Üniversitesi ve Arad Üniversitesi ile öncelikle Erasmus+ anlaşmaları imzalanması kararlaştırıldı. Horizon 2020 kapsamında projelerin hazırlanması adına yapılacak karşılıklı hazırlıklar toplantının bir diğer somut çıktısı oldu. Son olarak, Arad Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’nda öğrencilerin Erasmus+ yaz stajı yapmaları ve ortak bir yaz okulu kurulması hususları karara bağlandı.

ARAKLILI KALAYCI BAKAN YARDIMCISI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımıcılığına Trabzon Araklı Kestanelik Mahallesi'nden Profesör Doktor Şeref Kalaycı getirildi. Konuyla ilgili Recep Tayyip Erdoğan imzalı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Şeref Kalaycı'nın bakan yardımcısı olması Araklı’da sevinçle karşılandı. Kalaycı’ya başarılar diliyoruz.

AKÇAABAT MHP'DE GÖREV DAĞILIMI

MHP Akçaabat İlçe Teşkilatı'nda Adem Çelik başkanlığında oluşan yönetim görev dağılımını yaptı. Buna göre; Başkan Vekili: Zeki Bostan, Başkan Yardımcıları: Özcan Ergün (Teşkilatlanma Sorumlusu), Suzan Bayram (Yerel Yönetimler Sorumlusu), Ahmet İncehasan (Medya, Tanıtım ve Hukuk İşleri Sorumlusu), Lokman Mollaosmanoğlu (Mali İşler Sorumlusu), Mustafa Seis (Organizasyon Sorumlusu) Kadın Kolları Başkanı: Neşe Seydioğlu), Üye: Muhammet Yetim, Osman Demir, Ethem Kandemir, Aydın Keleş, Coşkun Şentürk, Kenan Seyis, Erol Çavuşoğlu, Mehmet Ocak, Hasan Altun, Servet Ulusoy, Orhan Bayraktar, İbrahim Kurtoğlu, Osman Ergün, Ömer Boğuşlu, Nizam Aşık, Şenol Ergel, İbrahim Ergün, Mustafa Kakmazoğlu, Nuğman Bulut, Hamdi Birinci, Ali Keskin, Ali Osman Gayretli, Ferdi Eraydın ve Soner Altuntaş oldu.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap