SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 05.08.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 05.08.2019

05 Ağustos 2019 Pazartesi - 09:08

Olaylar ve Yaşananlar | 05.08.2019

VALİ ÇEBER’DEN KURBAN BAĞIŞI

Rize Valisi Kemal Çeber, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan vekâletle kurban kesim kampanyasına destek oldu. Vali Çeber’in bağışını Rize İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı kabul etti. TDV tarafından yürütülen "Vekâletle Kurban Kesim Programı"na Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran da bağışta bulundu.

BAŞKAN ÖZER ÇOK FARKLI

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den %82.3 gibi rekor oy oranıyla Güneysu’da belediye  başkanı seçilen Rıfat Özer, başkanlığı devraldıktan sonra ilçede aralıksız hizmet veriyor. Başkan Özer, belediye çalışmalarını bizzat yerinde takip ederken çalışmalar hakkında bilgi alıyor. Yaptığı incelemeler esnasında vatandaşlarla diyalog kurarak onların taleplerini dinleyen Başkan Özer, hizmetlerin istişare neticesinde yapılmasına imkan sağlıyor. Özer'in bu davranışı vatandaşların da takdirini kazanıyor.

ARAKLI'DAN TEŞEKKÜR VE SİTEM

Trabzon'un Araklı ilçesinde vatandaşlar sahil kısmında yapılan sosyal donatı alanları için belediye yetkililerine teşekkürlerini iletti. Vatandaşlar, yürüyüş alanı oturma bankları ve piknik alanlarının oluşturulması sayesinde özellikle hafta sonlarında aileleriyle birlikte güzel vakit geçiriyor. Ancak bazı duyarsız kişilerin oturma banklarına ve masalara zarar vermesi tepkilere neden oluyor. Duyarlı vatandaşlar, tepkilerini dile getirerek “Burada belediyemiz bizim için güzel bir yaşam alanı oluşturmuş. Bu hizmetler bizim paramızla yapılıyor. Ne yazık ki bazı kişiler, masalara, oturma banklarına zarar veriyor. Yazık günah değil mi milli servetimize? Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

ARSİN’DEN ÇAĞRI

Trabzon Arsin’in Nuroğlu Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, ilgili yetkililere çağrıda bulunarak yollarının onarılmasını istedi. Mahallenin belli bir kısmının onarılarak betonlandığına dikkat çeken vatandaşlar, hizmetlerinden ötürü yetkililere teşekkür ederken kalan çukurlu yolların da tamamlanmasını talep etti. Vatandaşlar, “Sağ olsun belediyemiz yolumuzun belli bir kısmını betonladı. Ama kalan kısım ne yazık ki çukurlu yol. Mahallemize gelen araçlar, bu çukurlu yollarda arızalanıyor. Hem belediyemizden hem de ilgili yetkililerimizden ricamız bu kalan çukurlu yolumuzun da onarılarak betonlanması yönündedir. Umarız sorunumuz en kısa sürede giderilir” dediler.

3 ÜLKE BAKANI ORDU’DA

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, Azerbaycan Tarım Bakanı İmam Karimov ve Gürcistan Tarım Bakanı Levan Davitashvili ile birlikte yarın Ordu’ya geleceğini duyurdu. Tomakin, üç bakanın ilk olarak fındık hasadı törenine, daha sonra ise il başkanlığında düzenlenecek olan Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacaklarını açıkladı. Tomakin, “Karadeniz halkının her açıdan yaşamını şekillendirdiği fındıkla ilgili olarak duyarlılığı ve yakın ilgisinden dolayı dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hemşehrilerimiz ve fındık üreticileri adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap