SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 02.07.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 02.07.2019

02 Temmuz 2019 Salı - 09:17

Olaylar ve Yaşananlar | 02.07.2019

ZORLUOĞLU’NDAN İNCELEME

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, belediyeye bağlı TRABİTAŞ AŞ. şirketi tarafından işletilmekte olan ve sezon açılışıyla birlikte vatandaşların ilgisinin de arttığı gözlenen plajları denetledi.

Zorluoğlu, Akçaabat’taki Mersin Aile Plajı’nda, ilçe kaymakamı Soner Şenel, belediye başkanı Osman Nuri Ekim, büyükşehir belediyesi 2. Başkan vekili Mehmet Karaoğlu ve TRABİTAŞ AŞ. Genel Müdürü Adnan Gül ile inceledi.

Zorluoğlu, “Mersin’deki bu plajımızdan başka bir de Sürmene’de kadınlarımıza özel bir plajımız var. İnşallah Mersin Plajı ileriki dönemlerde çok daha iyi koşullara sahip olacak ve halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak sadece iki plaj ile sınırlı kalmayacağız. Önümüzdeki dönemlerde şehrimize daha yakın noktalarda, halkımızın rahatça ulaşabileceği, hatta yürüme mesafesinde diyebileceğimiz yeni plajlar ile şehrimizi donatmak istiyoruz” dedi.

GENÇ'TEN İMAMOĞLU'NA TEBRİK

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç dün gerçekleştiren meclis toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu ‘hemşerimiz’ diyerek tebrik edip başarılar diledi. Genç’in tebriği mecliste takdir edilirken diğer siyasilere de örnek oluşturdu. Hatırlanacağı gibi Esenler Belediye Başkanı’nın Trabzonlulara yaptığı ‘Yunan’ imasına da iktidar kanadından sadece Ahmet Metin Genç’ten tepki gelmişti.

ARAKLI'DA YARALAR SARILIYOR

Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından Trabzon Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Araklı Kaymakamı ve belediye başkanı adeta seferberlik ilan ederek yaraların sarılması için yoğun bir çalışma gösteriyor. Selden zarar gören Çamlıktepe Mahallesi’nin boşaltılması adına önemli adımlar atılıyor. Evsiz kalan vatandaşlara kira yardımının yanı sıra taşınmaları konusunda da destek veriliyor.

Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin yaşanan felaket sonrası gecesini gündüzüne katarak vatandaşların sorunları ile yakından ilgilenerek onların mağdur olmaması adına gereken adımların zaman kaybetmeden atılmasında ön ayak oluyor. Yaşanacak bir felakette can ve mal kaybının olmaması için atılan adımlarda vatandaşların dile getirdikleri şikayetlerinde çözümü konusunda Kaymakam Çetin’in yakın ilgi gösterdiği gözlemleniyor.

İYİKİ VARSIN USTAOĞLU

İlvenaz Emir, Beyza Aslanhan ve Ayşe Zeynep Çifçi… Bu üç kızımız Trabzon’u Türkiye birinciliğiyle gururlandırdı. Liselere Geçiş Sınavında Türkiye birincisi oldular. Buraya kadar her şey çok güzel. Hasret kaldığımız eğitim alanındaki bu başarıyı makamında ağırlayarak taçlandıran bir tek isim Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu oldu. Şehrin geride kalan dinamikleri de sınıfta kaldı. Gelelim sosyal medya Milletvekillerimize onlarda sağ olsun sosyal medyadan tebrik ettiler. Hatta bir vekilimiz işi bir adım daha öteye taşıyarak danışmanına arattırıp tebrik ettirmiş. İnanın çok duygulandık, ne kadar şık hareketler öyle değil mi? Bir kez daha gördük ki Trabzon hakikaten sahipsiz bir şehir. Trabzonspor’un maçlarında atkıyı omuza atıp mikro milliyetçilik yapmak değildir Trabzon sevdası olmasa gerek.

SEZGüN TRABZON’A

Trabzon Araklının yetiştirdiği değerlerden Ordu Fatsa Mal Müdürü Ömer Sezgün'ün yeni görev yeri belli oldu. Sezgün yeni görev yeri Trabzon Ortahisar ilçe Mal Müdürü olarak atandı.

Sezgün, “6. Yılını doldurmak üzere olduğumuz Fatsa Mal Müdürlüğü görevimizin son günlerinde tayin olduğumuz haberini aldık. Bundan sonra Devletimize Trabzon-Ortahisar Mal Müdürü olarak hizmet etmekle vazifelendirilmiş bulunmaktayım. 12 yıl aradan sonra tekrar memleketime dönecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Bize her yer Trabzon olduğu gibi artık Trabzon’da da heryer Ortahisar” dedi. Sezgün’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap