SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 21.11.2018

Olaylar ve Yaşananlar | 21.11.2018

21 Kasım 2018 Çarşamba - 10:04

USTA: SEÇİMLİ KONGRE

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Hakan Usta, Ortahisar Esnaf ve Sa- natkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu'nun yenilenerek seçimli genel kurul yapılacağını söyledi. Edinilen bilgilere göre, kooperatife kayyum atandı, bundan sonraki süreçte genel kurul tarihi belirlenerek seçim yapılacak.

YILMAZ ADAY OLUYOR

Trabzon Fatih Devlet Hastanesi eski başhekimi Dr. Atilla Yılmaz İstanbul Beylikdüzü’nden belediye baş- kan aday olmayı planlıyor. Halen Beylikdüzü Devlet Hastanesi Baş- hekimliği görevini yürüten Yılmaz'ın, 1 Aralık’ta başhekimlik görevinden ayrılarak siyasete atılacağı öğrenildi. Yılmaz, “Genel merkezin ve teşki- latların uygun görmesi halinde Beylikdüzü’nde hemşehrimiz Ekrem İmamoğlu ile yarışmak zevkli olacak” dedi

AK PARTİ’NİN TEMAYÜLÜ

AK Parti'de yerel ve genel seçimler öncesinde aday adayı olanlar için sürekli temayül oylaması yapılır. Bu oylamanın asıl amacının teşki- latları ve aday adaylarını dinamik tutmak olduğunu herkes bilir. Daha önce kağıtlar yazılır, çizilir, bastırılır ve oylar kullanılırdı. Bu kez elektronik ortamda oy kullanıldı, sonuçlar anında genel merkeze ulaştırıldı. Trabzon’da yapılan oylamaya katılım ol- dukça fazlaydı. Özellikle Akçaabat, Beşikdüzü, Şalpazarı, Tonya, Yomra, Hayrat, Arsin, Araklı ve Maçka delegelerinin oylamaya yoğun ilgi gös- terdikleri söyleniyor. Yoğun ilgi bu ilçelerimizde değişimin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

ÇEBİ ARAKLI’YA TALİP

AK Parti’den Araklı Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Ömer Çebi, devleti de, milleti de hizmeti de iyi bildiğini dile getirerek, sahip olduğu tecrübeyi belediye başkanı olarak kullanmak istediğini söyledi. Eski Telekom mensubu olan Ömer Çebi, AK Parti’den aday adayı olarak kendisine temayül oylamasında gös- terilen ilgiye teşekkür etti. Bu arada İstanbul'daki Araklılı iş adamlarının desteği ile aday adayı olduğunu söyleyen Miktat Çebi, öncelikle ilçenin çöplük merkezi olmasına izin ver- meyeceğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİRE TALİPLER ARTTI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olanların sayısı bu dönemde arttı. 2014 seçimlerinde bir elin parmağı kadar bile aday adayı yokken, 2019 için 10’a yakın aday adaylığı başvurusunun yapılması parti kulislerinde ve kentte 'Bu acaba neyin göstergesi' dedirtiyor.

ÇOLAK: HALKIN HİZMETİNDEYİZ

Trabzon Yenimahalle'deki Ağız ve Diş Hastanesi karşısında kentin en büyük ve kapsamlı düğün ve nikah salonu Alyans'ın ortaklığından ayrılıp yoluna tek başına devam eden Sabit Çolak, devletten tek kuruş almadan kendi imkanlarıyla yaptıkları tesisle Trabzon Büyükşe- hir’in kiracısı olarak yeni evlenenlere nikah ve düğün hizmeti, sivil toplum örgütlerine ve partilere toplantı yap- ma imkanı sunmaya devam ettiklerini söyledi.

EMNİYET MÜDÜRÜ DİLAVER

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ile 1977 yılında komiser yardımcısı olarak Trabzon’a atanan Hamdi Dilaver ardından Rize’nin Çayeli ve Pazar ilçelerinde emniyet amirliği görevlerinde bulundu. Dilaver bu görevler sonrası sırasıyla Gümüşhane’de Asayiş Şube müdürü oldu, sonrasında ise Bayburt Emniyet Mü- dürlüğü görevinden emekliye ayrıldı. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde uzun yıllar görev yapan Dilaver, dostlarına selam söyleyerek, “Trabzon benim ilk göz ağrım, orayı unutmak mümkün değil” dedi.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap