SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 19.10.2018

Olaylar ve Yaşananlar | 19.10.2018

19 Ekim 2018 Cuma - 09:26

YILDIRIMHAN BEKLİYOR!

Trabzon’da yerel seçim ateşi sessizce yanmış durumda. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık noktasında sessiz bir bekleyiş hakim olsa da kulislerde önemli gelişmelerin işaret fişekleri atılmış gözüküyor. Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak noktasında öne çıkan isimlerden biri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan. Yeni sistemde görev almayan Yıldırımhan’ın yaklaşan yerel seçimler gözüne alınarak görev almadığı bunun nedeninin Büyükşehir için ciddi şekilde aday olduğu seslendiriliyor. Trabzon’da AK parti tabanında da stö’lerde de Yıldırımhan isminin öne çıkmaya başladığını  her geçen gündaha gür şekilde seslendirildiğini söylemek zor değil. Görev  verilmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından  “Beklesin” denilen Yıldırımhan için bakalım Erdoğan’ın “Beklesin” kelimesi hangi anlama gelecek. Yıldırımhan ile yaptığımız görüşmede ”Biz reisin emrine amedeyiz. Onun takdirinin başımızın üzerinde yeri var” diyor.

VOLKAN ABİ NE YAPACAK?

Trabzon’da gözlerin üzerinde olduğu en önemli isimlerden biride hiç kuşkusuz Volkan Canalioğlu. Arkadaşımız Ebru Tavşan’ın dünkü yazısında ’Volkan abi CHP ve İYİ. Parti’nin ortak adayı olabilir” istihbaratı son derece önemli. Gündeme bomba gibi düştü. Dün İYİ. Parti’den konuştuğumuz önemli bir isim bu isim Koray Aydın’a çok yakın bir isim. Volkan Canalioğlu’nun adaylığı için Genel Başkan Meral Akşener’in istekli olduğunu Trabzon’da Canalioğlu ismi üzerinde CHP ile ittifak yapmalarının sürpriz olmayacağı ama şu anda böyle bir görüşmenin olmadığını söyledi. Şu bir gerçek ki eğer CHP ile İYİ Parti Canalioğlu ismi üzerinde ittifak yaparlarsa  Canalioğlu banko aday olur. Bekleyip görelim.

CİHAN PEKTAŞ'TAN 'ALTIN ÇAĞ' VURGUSU

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, ilin son 15 yılda altın çağını yaşadığını söyledi. Güney Çevre Yolu, barajları, üniversitesi ile çığır açıldığını dile getiren Pektaş, Zigana Tüneli'yle Gümüşhane’nin denize daha da yakınlaştığını açıkladı. Pektaş, AK Parti iktidarında Gümüşhane gibi bölge illerinin en üst düzeyde hizmet almaya devam edeceğini söyledi. 

KASAP VEDA ETTİ

DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Oğuz Kasap için veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Emniyet Müdürü OrhanÇevik, Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayram Çavuş, Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürü İhsan Gümrükçü, İlbank Bölge Müdürü Volkan Bektaş ve köşe yazarımız Hakkı Emiroğlu katıldı. Kasap’a katılımcılar hem veda etti hem de yeni görevinde başarı diledi. Bu arada, Trabzon DSİ Bölge Müdür Yardımcılığı görevinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Su Yönetimi Genel Müdürlüğüne değil Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildiği belirtilen Mustafa Uzun’a tebrik yağıyor. Biz de Uzun ile Kasap’a yeni görevlerinde bir kez daha başarılar diliyoruz. 

ORDU’YA YENİ HAKİM VE SAVCI

Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakimlerine İlişkin 16/10/2018 Tarihli Kur’a Kararnamesi sonuçlandı. Kararname kapsamında Ordu ve ilçelerine 21 hakim, 19 savcı ataması yapıldı.

CHP'NİN BEŞİKDÜZÜ PLANI

CHP Beşikdüzü’nde seçimlere iddialı hazırlanıyor. Kendisini 'Kasabanın Şerifi' olarak adlandıran AK Partili Orhan Bıçakçıoğlu’na belediyeyi kaptıran CHP  geri almak için aday tespitinde hummalı bir çalışma gösteriyor. Bu arada Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Cahit Erdem ilçe belediye başkanlığına aday olmak için kolları sıvadı. Erdem’in yarışa iddialı hazırlandığı öğrenildi. İlçe Başkanı Şakir Yenigün, eski belediye başkanı Ramis Uzun, emekli eğitimci Cemil Bozbaş da aday olmak için çalışmalarını sürdürüyorlar. Tabii ki bukonuda son kararı CHP Genel Merkezi verecek.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap