SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 12.01.2019

Olaylar ve Yaşananlar | 12.01.2019

12 Ocak 2019 Cumartesi - 09:53

KREŞTEN HABER YOK

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Erdoğdu Aile Hekimliği’nin üst katında 20 yıldır hizmet veren kreşin kapatılacağı ve 30 minik yavrunun kapı dışarı edileceği söyleniyor. Kanuni Bulvarı güzergahında kalan İl Sağlık Müdürlüğü kreşinin akıbetini bilen yok. Taşınacaksa nereye taşınacak? Aile hekimliği hangi binaya gidecek? Halk tedirgin halde gelişmeleri takip ediyor.

5 EVİ İSTİMLAK EDEMEDİLER

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Yenicuma Mahallesi ile Boztepe Mahallesi bağlantısını sağlayan Osman Altıntaş İlköğretim Okulu'nun yanında bulunan sokaktan geçen araç sayısı beş bini bulmakta. Ortada kalan evler var. Bu durum, sürücülere adeta 'burada ev var yandan geç' dedirtiyor. Burada bulunan 5 binayı bir türlü istimlak edemediler. Kendilerine bu beceriksizliğinin karşılığını vatandaş değerlendirecektir" dedi.

İKİ PARTİ OLARAK ÇALIŞACAĞIZ

Gümüşhane’de AK Parti, Belediye Başkanı Ercan Çimen ile seçim yarışında yer alırken, cumhur ittifakının diğer partisi MHP eski milletvekili Sabri Varan ile bu yarışa katıldı. Varan, herkesin yaptığı konuşmalarda dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Gümüşhane de cumhur ittifakı yoktur, AK Parti'nin adayı vardır, MHP’nin adayı vardır şeklindeki söylemler ittifaka zarar vermekten öteye gidemeyen açıklamalardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ortaya koydukları bu irade doğrultusunda bizler de Gümüşhane’de iki parti olarak çalışacağız ve cumhur ittifakının tam manası ile tesisi için çaba göstereceğiz. İlk gün söylediğimiz gibi halk kimi destekliyor ve takdir ediyorsa oyunu ona verecektir. Sonuç olarak burada kazanan cumhur ittifakı olacaktır” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK EVİ

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon ziyaretlerinde Tabakhane’de iki kez konakladığı eski Halkevi binası, eski AÇS binası boşaltılarak müze yapılması konusunda Vali İsmail Ustaoğlu’nun talimat verdiği öğrenildi. Talimat ile birlikte müze çalışmaları resmen başlamış. Bu arada eski Kostaki Konağı baştan sona restore edilip yenilendi. Konağın Uzun Sokağa bakan cephesinde bulunan binaların istimlak edilip önünün açılması adına adım atılmaması ise eleştiri konusu oluyor.

TEKEL BİNALARI

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan TEKEL binaları kentin önde gelen iş adamı Alper Bektaş tarafından kiralanmış. İhale ile bu binayı kiralayan başarılı iş adamı Bektaş’ın TEKEL binasını hangi amaç için kullanacağı merak konusu oldu.

ARTVİN’DE ÖN SEÇİM

CHP, Artvin’de il genel meclisi adaylarını belirlemek için ön seçim yaptı. Kurulan sandıktan delegelerin oyları ile ilk sırada Zafer Gülenç, ikinci sırada Gülşen Kurul, üçüncü sırada Suat Kesen isimleri çıktı. Kemalpaşa ilçesinde de sandık kuruldu. İl genel meclisi için yapılan oylamada Mehmet Yılmaz, Fehmi Şahin, Mete Gümüş ve Mete Lokumcu yarıştı. Kapalı yapılan oylama sonunda Fehmi Şahin 55, Mete Gümüş 30, Mehmet Yılmaz 9, Mete Lokumcu 6 alırken 1 oy da geçersiz sayıldı. Bu sonuçlardan sonra Fehmi Şahin ve Mete Gümüş liste başına yerleştiler.

ZORLUOĞLU SİYASETE ISINDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu siyasete tez ısındı. Zorluoğlu halkla buluşmanın yanı sıra vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kendine has özellikleri ile vatandaşlarla gönül bağı kurmaya başlayan Zorluoğlu gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. Vatandaşlarla konuşuyor, onların dertlerini dinliyor, neler yapılması gerektiğini tek tek not alıyor.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap