SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 11.10.2018

Olaylar ve Yaşananlar | 11.10.2018

11 Ekim 2018 Perşembe - 09:52

USTA: DURAKLAR ÜÇ ARAÇLIK

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Hakan Usta, “Maraş Caddesi ve Atatürk Alanı’ndaki duraklarımız üç araçlıktır. Dördüncü araç bekleme yapamaz. Bu konuda arkadaşlarımızı uyardık ve minibüs kargaşasına son vereceğiz” dedi.

AKGÜN GEMİLERİ YAKTI

Akçaabat belediye başkanlığına aday olan İlçe Başkanı Emre Akgün kendine güveniyor. İlçe halkından da destek alacağını söyleyen Akgün, “Bir dönem Akçakale Belediye Başkanlığı, iki dönem AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Belediyeciliği iyi bildiğime inanıyorum. 120 bin nüfuslu birçok ilden büyük ilçeme hizmet etmek için kolları sıvadım. Tabanımızdan destek, genel merkezimiz ve il teşkilatımdan onay bekliyorum" dedi.

İBRE ÇAKIROĞLU’NA DÖNDÜ

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü için şehrin sevilen hekimlerinden Dr. Hakan Usta’nın ardından Dr. Yavuz Çakıroğlu’nun da ismi ön plana çıkmaya başladı. Sağlık teşkilatında dışarıdan bir sağlık müdürü atanacaksa ikisinden birinin atanması daha doğru olur kanaati hakim.

TRABZON DOĞUMEVİ

Zamanın İl Sağlık Müdürü ve Doğumevi Başhekimi merhum Dr. Fatma  Aksoy tarafından 1970’li yıllarda Yenicuma Mahallesi'nde açılan bugünkü SGK binasının bulunduğu yerde hizmet vermeye başlayan, tam 50 yıl sonra yıkılarak Numune Hastanesi bünyesine alınan Trabzon Doğum Evi çalışanları dün Hacıoğlu Restaurant'ta sabah kahvaltısında bir araya geldi. Hastane yönetimi ve personeli  yılları yâd ettiler.

MUHTARLARIMIZ ÇOK RAHAT!

Tüm Muhtarlar Derneği Trabzon Şubesi eski başkanı Gürsel Gençsoy, "Köy muhtarlarımızın istimlak dahil her türlü yetkisi vardı. Mahalle muhtarlarımızın ikamet ve nüfus cüzdanı yenileme imkanı vardı. Savcılık kararı olsa bile polis muhtarsız arama yapamazdı. Muhtarlar cansiparane çalışırdı. Trabzon büyükşehir olunca köyler mahalle oldu. Yetkileri alınıp nüfus müdürlerine verildi. Maaşlarını arttırdılar, herkes halinden memnun” diyor.

ÇARŞIBAŞI’NDA KARAÇENGEL RÜZGARI

Zekeriya Karaçengel AK Parti’nin Çarşıbaşı ilçesindeki en çalışkan isimlerinden biri. İlçe başkanlığını yıllarca başarıyla yürütürken
önemli bir duruş gösteren Karaçengel ilçe halkından büyük sevgi ve ilgi gördü. Karaçengel için şimdi hedef belediye başkanlığı. Mart 2019'da yapılacak olan seçimler için “VARIM” diyen eski ilçe başkanı Zekeriya Karaçengel, “İlçemi daha iyi noktalara taşımak için projelerimle hizmet için adayım. Tabii ki takdir Cumhurbaşkanımızın, genel merkezimizin ve il teşkilatımızın” dedi.

ATMACA’YA TEŞEKKÜR

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Zekeriya Karaçengel, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atmaca’yı mekanında ziyaret edip Çarşıbaşıspor'a desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti. Karaçengel, “Bizden desteğini esirgemeyen Mehmet Atmaca'ya bizi unutmaması için bu formayı takdim ediyoruz" dedi.

KİM KALDIRACAK BU PİSLİĞİ?

Devlet Tiyatroları Haluk Ongan Sahnesi'nin yanı başında Gülbaharhatun Türbesi ve Atapark'ın karşısında Zağnos Vadisi'nin içinde olan SGK binası yıkılmıştı. Ama ne hikmetse tüm hafriyatı olduğu yerde bırakıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar
Belediyesi de buraya 300 metre mesafede. Bu harfiyat yığını bu rezillik aylardır kaldırılmıyor. Bu bölgede yer  alan bilbordlardaki belediye reklam fotoğraflarını her gün değişiyor ancak bu pisliği görmüyor!

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap