SON DAKİKA

Haber > Olaylar ve Yaşananlar | 06.12.2018

Olaylar ve Yaşananlar | 06.12.2018

06 Aralık 2018 Perşembe - 09:00

URALOĞLU TRABZON’DA

Bugüne kadar üstlendiği görevlerin üstesinden başarıyla gelen hemşehrimiz Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu dur durak bilmeyen bir isim olarak her zaman takdir edilmiştir. Türk Telekom Denetleme Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenen Uraloğlu bir dizi incelemede bulunmak üzere Trabzon’a geldi. Uraloğlu Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş'la birlikte Kanuni Bulvarı'nı gezdi, müteahhit firma yetkililerine "Karşıyaka viyadüğünü bir an önce bitirin ve yıl sonunda Kanuni Bulvarı'nı Kisarna Caddesi'ne bağlayın" talimatını verdi.

TEKKELİ ZORLUOĞLU

Van Valiliği görevinden AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Murat Zorluoğlu ile ilgili bilgiler, araştırmalar gündeme getiriliyor. Zorluoğlu, Trabzonlu bir isim. Görev yaptığı yerlerde de başarılı olduğu için Trabzon’a aday gösterildi. Trabzon’un Tekke Mahallesi Tavanlı Camii Sokak'ta baba evi hala durmakta. Orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. Zorluoğlu seçim çalışmalarını bu mahallede bulunan ablasının evine yerleşerek sürdürecek.

ERDEM 61 PROJEYİ SORDU

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Cahit Erdem, 10 yıl önce "61 proje" vaadi veren Başkan Orhan Fevzi  Gümrükçüoğlu’na bir şans daha verilmesi gerektiğini söylemiş. Erdem’in, “Gümrükçüoğlu'na seçime girerek, kazanması halinde vadettiği projeleri tamamlama şansı sağlanmalıydı. 61 projenin hiç olmazsa 1’ini belki hayata geçirirdi” dediği iddia edildi.

HEMŞEHRİ DOSTU

Gümüşhane eski milletvekili Kemalettin Aydın, gerek Trabzon gerekse Gümüşhane’den Ankara’ya gidenlerin hep yanında olan bir siyasetçidir. TBMM’de görev alan bir başka Kemalettin Aydın ise Trabzonlu. Aydınlar arada karışıyor. TBMM’ye gidenler Trabzonlu Kemalettin Aydın’ın da yanına uğramadan geçmiyor. Çay sohbetlerinde Aydın hemşehrileri ile birlikte memleket özlemi gideriyor.

GÜNDÜZ ATANDI

Demokrat Parti Ordu İl Başkanlığına Ercan Gündüz atandı. Mevcut yönetimin zamanında kongre yapmadığı için görevden alınmasının ardından kimin başkanlığa atanacağı sorusu karşılığını buldu ve göreve Ercan Gündüz getirildi. Gündüz’e görevi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay tarafından tebliğ edildi.

KARAÇENGEL İDDİALI

Trabzon Çarşıbaşı Belediye Başkanlığına AK Parti’den aday adayı olan Zekeriya Karaçengel, başkanlık görevinin son derece ulvi bir görev olduğunu söyledi. Karaçengel, “Biz bu görevin bilincindeyiz. Yola çıkarken hizmetin en iyisini ve en güzelini halkımıza sunacağımıza inanıyoruz. Siyasi deneyimlerimizi hizmete dönüştüreceğiz. İl ve ilçe teşkilatlarımız ve genel merkezimiz takdir eder uygun görürlerse halkımızdan yetki isteyeceğim” dedi.

BAŞARILAR YALÇIN

Gümüşhane Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine Doç. Dr. Fatih Yalçın getirildi. Mustafa Baytar'ın uzun yıllar görev yaptığı koltuğa oturan Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yalçın’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap