SON DAKİKA

Haber > Medya > Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine yeniden başlandı

Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine yeniden başlandı

29 Eylül 2020 Salı - 12:41

Corona virüs salgını nedeniyle durdurulan Yüzüklerin Efendisi (Lord Of The Rings) dizisinin çekimleri yeniden başladı. Bugüne kadarki en pahalı yapım olduğu açıklanan dizinin 2021'de yayında olması bekleniyor.

Corona virüs salgını televizyon ve sinema endüstrisini etkilemiş, pek çok yapımın çekimine ara verilmişti. Robert Aramayo ve Owain Arthur’un başrollerde yer aldığı televizyon uyarlaması Yüzüklerin Efendisi (Lord Of The Rings) de bu yapımlardan biriydi. Amazon Pime’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi (Lord Of The Rings) dizisinin çekimlerine Yeni Zelanda’da devam ediliyor. Mart ayında küresel salgın nedeniyle durdurulan çekimler için set yeniden kuruldu.
West Auckland’de yapılan ve salgın nedeniyle durdurulan çekimlerde dizinin ilk iki bölümünün sonuna gelindi.

İkinci senaryoları hazır

Yeni Zelanda’daki çekimlere kış aylarında 4-5 ay ara verilmesi planlanmıştı, ancak pandemi nedeniyle ara verilmişti. Bu ara, dizi için kötü bir haber olarak yorumlanmadı. Dizinin ikinci sezonu şimdiden onay aldığı için yazar ekibi senaryolarını hazırlamak üzere bu süreyi değerlendirdi.
Diziye dair detaylar saklandığı için hakkında hala çok az şey biliniyor. Ancak serinin J.R.R. Tolkien tarafından kaleme alınan Yüzük Kardeşliği'nden önceki yeni hikayeleri ele alacağı biliniyor.

En büyük bütçe

Öte yandan 1,3 milyar dolar olarak belirlenen bütçeyle bugüne kadarki en pahalı yapım olan dizinin ilk sezonunun 20 bölümden oluşması bekleniyor
Yazar kadrosunda Gennifer Hutchison (Breaking Bad) ve Bryan Cogman’ın (Game of Thrones) da olduğu serinin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Robert Aramayo (fotoğraftaki), Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman.
Dizinin 2021’de yayında olması bekleniyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap