SON DAKİKA

Haber > Magazin > Uçakta bomba ihbarı yapan kişi askermiş

Uçakta bomba ihbarı yapan kişi askermiş

18 Mart 2015 Çarşamba - 11:44

Adana-İstanbul seferini yapacak THY uçağı kalkacağı sırada ihbar üzerine durduruldu. Er Ergün E., izinli olarak geldiği memleketinde uçağa yetişmek iç

Adana-İstanbul seferini yapacak Türk Hava Yolları (THY) uçağı kalkacağı sırada, ihbar üzerine bomba araması yapıldı. Uçağı kaçırmamak için ihbarda bulunduğu belirlenen asker gözaltına alındı. Asker, uçağa yetişmek için ihbarda bulunmuş.

POLİSLER PATLAYICI OLUP OLMADIĞINI TESPİT EDEMEDİ

Alınan bilgiye göre, Türk Hava Yolları'nın (THY) saat 11.10'da Adana'dan İstanbul'a gitmek için pist başı yapan uçağı, bomba ihbarı üzerine durduruldu. Yolcular uçaktan tahliye edildi. Olay yerine itfaiye, ambulans, polis ve bomba imha uzmanı ekipler yönlendirildi. Uçakta arama başlatan polis ekipleri patlayıcı olup olmadığını tespit edemedi.

ASKER UÇAĞA YETİŞMEK İÇİN İHBAR YAPMIŞ

Bu arada, Adana Havalimanı'na gelen ve bomba ihbarını yaptığı belirlenen Ergün E. (21) gözaltına alındı. Ergün E.'nin Bitlis'te vatani görevini yaptığı, izinli olarak geldiği memleketinde uçağa yetişmek için ihbarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

YOLCULAR UÇAĞA GERİ DÖNDÜ

Polis ve bomba imha uzmanı ekipleri, ihbarın asılsız çıkmasının ardından uçaktan ayrıldı. Yolcular yeniden aprona çekilen uçağa bindirilmeye başlandı. Uçak yaklaşık 1 saat sonra İstanbul'a hareket edecek.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap